Як підібрати силосні гібриди кукурудзи для прибуткового тваринництва

Запорукою високої рентабельності тваринництва є високоякісний силос. З допомогою силосних гібридів Leafy та Leafy-Floury від компанії LNZ Group можна підвищити прибутковість галузі, позбутися зайвих клопотів щодо отримання відмінного силосу та повністю зосередитися на виробництві молока високої якості.

Силосні гібриди кукурудзи Leafy з високою облиствленістю господарства з розвиненою молочною промисловістю в Північній та Південній Америці та Європі висівають уже понад 25 років, а силосний гібрид Leafy-Floury — майже 10 років. За цей довгий період часу вони пройшли перевірку на відповідність суворим вимогам щодо агротехнологічних показників, поживної цінності та позитивного впливу на якість молока в результаті згодовування тваринам. Нині за сучасною класифікацією гібридів силосного напряму їх відносять до окремого типу кукурудзи.

 фото 1 LNZ Group

Гібриди типу Leafy, порівняно до класичних зернових гібридів, характеризуються як більшою висотою рослин, так і кількістю листків загалом на рослині, зокрема у верхній її частині, над початком, що забезпечує вищу поживність корму під час заготівлі силосу. Якщо бути точнішим — вісім та більше листків, формування яких відбувається завдяки особливому гену. Але на цьому їхня особливість не закінчується. Адже гібриди Leafy-Floury, крім кращої облиствленості, мають додаткову перевагу — борошнистий тип зерна, що дає змогу краще подрібнюватись під час збирання і, як наслідок, перетравлюватися та засвоюватися шлунком тварин. Тож за згодовування такого більш поживного корму, як результат, тваринники мають підвищення молочної й м’ясної продуктивності ВРХ.

У різних регіонах України велика кількість господарств, що мають у своїй структурі тваринницьку галузь, успішно вирощують гібриди кукурудзи силосного напряму Leafy та Leafy-Floury бренду UNIVERSEED від компанії LNZ Group. Так, завдяки гібриду S3825 у низці господарств Західної України, а саме Чернівецької, Тернопільської областей, торік отримали урожайність зеленої маси 74–75 т/га у перерахунку на 70% вологості. В умовах Чернігівщини (Коропський р-н) цей гібрид показав урожайність на рівні 60 т/га, а на сході Сумської області забезпечив приблизно 70 т/га зеленої маси.

У Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях гібрид S3909 був також вельми урожайний — 70–85 т/га зеленої маси. В умовах Запорізької області він забезпечив 70 т/га.

Серед силосних гібридів також заслуговує на увагу S4210, адже в умовах нестійкого зволоження Київської, Черкаської та Полтавської областей в екстремально посушливих умовах минулого року в низці господарств вдалося отримати урожай у межах 65–83 т/га зеленої маси для заготівлі силосу, до того ж із високими показниками якості.

Щоб отримати оптимальний урожай зеленої маси, під час сівби силосні гібриди типу Leafy не слід загущувати. За рекомендаціями селекціонерів, що вивели ці гібриди, оптимальна густота, залежно від зони вирощування, становить 55–75 тис. рослин/га, оскільки одна така рослина забезпечує більше сухої маси порівняно до гібриду силосно-зернового напряму. Таким чином, висіявши менше насіння, ви отримаєте більший урожай.

Варто також звернути увагу на те, що гібриди Leafy та Leafy-Floury, окрім якісних властивостей, також вирізняються важливими агрономічними характеристиками. Зокрема, високою інтенсивністю росту на початкових етапах, що дає змогу швидко нарощувати площу листкового апарату, завдяки чому культура швидше закриває поверхню ґрунту. Відтак краще пригнічуються бур’яни, та зменшується випаровування ґрунтової вологи. До того ж гібриди Leafy характеризуються такою унікальною ботанічною характеристикою, як збалансованість висоти початків. Це, своєю чергою, забезпечує додаткову стійкість культури до вилягання за сильних вітрів. А підвищена генетична стійкість до фузаріозів качанів і стебла зменшує накопичення в зеленій масі мікотоксинів, тож, відповідно, якість корму підвищується.

 фото 2 LNZ Group

Далі давайте розглянемо переконливі аргументи щодо переваг згодовування силосу, отриманого від гібридів Leafy та Leafy-Floury, для показників молочної продуктивності тварин і рентабельності галузі в цілому.

Візьмемо для порівняння посівну одиницю гібридів Leafy або Leafy-Floury (вартість насіння якого близько $125) та дешевого насіння, яке часто використовують для посіву кукурудзи на силос (за ціною $25). Відчуваєте різницю — переплата однозначно! За статистикою, в Україні середня врожайність зеленої маси, отриманої з дешевого насіння, становить 50 т/га, тоді як гібридів USEED — 60 т/га. В середньому потреба в силосі на одну дійну корову становить 9,1 т/рік, відповідно, із 1 га ми можемо прогодувати 5,5 та 6,6 голів корів силосом, заготовленим із дешевого та насіння USEED. Знову ж згідно зі статистикою, середньодобовий надій на корову, в раціоні якої силос, заготовлений із дешевого насіння, становить 18 кг/добу, тоді як за лабораторними дослідженнями та за даними господарств, які вже вирощують гібриди USEED, за згодовування силосу селекції USEED — 20 кг/добу.

Далі середньодобовий надій перемножуємо на кількість голів, що можна прогодувати протягом року заготовленим силосом із 1 га дешевого насіння та USEED, і отримуємо 30 та відповідно 40 т молока на рік. За середньої закупівельної ціни молока у 9 грн/кг отримуємо відповідно прибуток 270 тис. та 360 тис. грн/га, що у доларовому еквіваленті за курсом 24,5 грн/$ — $10 900 та $14 500. Як бачите, різниця у прибутку від згодовування силосу, отриманого із гібридів Leafy та Leafy-Floury, становить $3600 мінус $100 — різниця у вартості насіння, й маємо збільшення економічної ефективності 1 га посіву кукурудзи на силос на 3500 $/га. Під час розрахунку брали показники нижче середніх, тож якщо у вашому господарстві вони вищі, відповідно, і прибуток від згодовування силосу, заготовленого із насіння USEED, буде однозначно більшим.

 фото 3 LNZ Group

Багато як закордонних, так і вітчизняних практиків зазначили основні переваги селекції силосних гібридів Leafy та Leafy-Floury, зокрема:

 • Більша кількість листкової маси, що суттєво покращує перетравність під час згодовування зеленої маси чи силосу, а отже, забезпечує значне підвищення молочної продуктивності тварин.
 • Підвищений вміст доступного крохмалю в рубці тварин є підтвердженням високої енергетичної та кормової цінності отриманого силосу.
 • Високий рівень засвоюваності нейтрально-детергентної клітковини (NDF) і достатня кількість ефективної клітковини для стимулювання пережовування, а також розщеплення у рубці.
 • Універсальність для введення до різних за збалансованістю раціонів, тобто задовольняють потреби в годівлі всіх груп ВРХ на тваринницькому комплексі.
 • Висока швидкість ферментації силосу, який можна згодовувати, при цьому заощаджуючи кошти завдяки зменшенню втрати сухої маси під час силосування та зберігання.
 • Висока врожайність зеленої маси із підвищеним вмістом зерна борошнистого типу, оскільки формуються великі качани, що легко подрібнюються під час збирання та мають кращу перетравність.
 • Завдяки повільному достиганню гібриди зберігають тривалий період придатності до збирання. Рослини довше зберігають ідеальну вологість (65%) зеленої маси та 50%-ву вологість молочно-воскового стану зерна.

Якщо ви бажаєте вивести власну тваринницьку галузь на новий рівень прибутковості — висівайте силосні гібриди кукурудзи Leafy та Leafy-Floury бренду UNIVERSEED від компанії LNZ Group і відкривайте для себе нові переваги у їх використанні. А для того щоб придбати насіння на сезон 2020-го року, звертайтеся до вашого регіонального представника.

Джерело: Agroportal.ua

Partners LNZ Group

 • LNZ Web
 • UNIVERSEED
 • DEFENDA
 • BAYER
 • BASF
 • LG
 • SesVanderhave
 • Syngenta
 • Monsanto