Все, що потрібно знати про останні інновації у сфері обробки насіння

Обробка насіння є ключовою ланкою в секторі захисту рослин і дуже важлива для збереження їхнього здоров'я і харчування. Тому провідні світові компанії та багато дослідників працюють над тим, щоб удосконалити цей процес і привнести в нього інновації.

Проаналізувавши нововведення в цій сфері, видання AgroPages зібрало останні досягнення. AgroPortal.ua коротко розповість про них, а також проаналізує чи скоро з'являться подібні інновації на українському ринку і чим вже успішно користуються вітчизняні аграрії.

Все, що потрібно знати про останні інновації у сфері обробки насіння фото 1 LNZ Group

Боротьба з нематодами — постійна проблема в обробці насіння

Паразитичні нематоди є основним класом рослинних патогенів, які заражають сільгоспкультури, викликаючи різні захворювання. Їх надзвичайно важко діагностувати і контролювати за допомогою хімічної обробки, і це створює серйозну загрозу для світового сільськогосподарського виробництва.

Наприклад, Бразилія оцінює щорічні економічні втрати від нематод в $10 млрд. За обсягом збитків нематоди обійшли навіть таку поширену проблему аграрної галузі країни як іржа сої.

Ідеальним методом запобігання розвитку нематод вважається обробка насіння. Сьогодні на ринку агротехнологій в рослинництві безліч новинок у всіх напрямах, починаючи від обробки ґрунту і закінчуючи новими препаратамиВсе, що потрібно знати про останні інновації у сфері обробки насіння фото 2 LNZ Group

Інновації в рецептурах і ад'ювантах

Ще одна інновація — це розробка засобів для нанесення захисного покриття на насіння.

Сучасне покриття для насіння з'єднує активні інгредієнти пестицидів і містить допоміжний, плівкоутворювальний агент, який запобігає зараженню різними хворобами, що передаються через насіння і ґрунт. Також це додатковий захист від комах-шкідників.

Останні розробки в цьому сегменті допомагають боротися зі стресом у рослин, переживати посуху, холод, вони стійкі до лугів. А ще — тепер їх можна наносити навіть на трави та квіти.

Фахівці рекомендують використовувати препарати-ад'юванти, що покращують дію пестицидів, відповідно до рекомендацій виробників, тому що в складі певних пестицидів вони вже містяться. Якщо додатково ще дати норму ад'юванта, то матимемо дуже велике пестицидне навантаження на культурну рослину, збільшиться проникність препарату, і отримаємо пригнічення культурної рослини аж до її загибелі.

Мікрокапсули для обробки насіння

Все, що потрібно знати про останні інновації у сфері обробки насіння фото 3 LNZ Group

Виробництво мікрокапсул у лікарській формі для обробки насіння підвищує не тільки безпеку насіння, а й стабільність активних інгредієнтів пестицидів у ґрунті.

Така форма продовжує час вивільнення активних інгредієнтів і одночасно пригнічує шкідників і хвороби протягом більш тривалих періодів, значно покращуючи ефективність і безпеку пестицидів.

Комбінація з біостимуляторами

Біостимулятори сприяють росту коренів і саджанців, стимулюють загальне зростання сільськогосподарських культур, зменшують стрес, викликаний низькими температурами і посухою, протистоять шкідникам і хворобам, підвищують ефективність ЗЗР, покращують якість ґрунту і зменшують кількість залишків пестицидів.

Американські аграрії вже 20 років успішно застосовують інокулянти для кукурудзи та зернових культур, тепер їхній досвід активно переймають українські сільгоспвиробники. В Україні площі, на яких застосовуються інокулянти для кукурудзи, соняшнику та ріпаку, за останній рік зросли в рази.Адже щоб відновити біоту, потрібна обробка насіння корисними мікроорганізмами і внесення мікробних препаратів у ґрунт.

Все, що потрібно знати про останні інновації у сфері обробки насіння фото 4 LNZ Group

Саме інокулянти моментально відновлюють ґрунтову біоту і підвищують врожайність.

Перші інокулянти для кукурудзи, соняшнику з'явилися на українському ринку в 2014 році. Вони були рідкими, і застосовувати їх було незручно. У 2016 році з появою сухих спорових інокулянтів для кукурудзи, соняшнику, ріпаку на основі графіту-тальку ситуація змінилася. Застосування стало простим і зручним.

Нові плівкоутворювачі

На сьогодні плівкоутворюючі агенти, що зазвичай використовуються, включають полівініловий спирт (PVA), метилцеллюлозу, поліакрилати та інші полімери. Однак полімери з більш високими сполучними властивостями зазвичай мають більш низьку міцність плівки, нижчу здатність потоку затравки, менш однорідний зовнішній вигляд. І навпаки, полімери з більш високою міцністю плівки зазвичай мають більш низьку міцність і легше падають з поверхні.

Гідрофільні полімери легко розчиняються у воді, а гідрофобні полімери часто чинять негативний вплив на схожість насіння. Це призводить до того, що деякі з існуючих на ринку продуктів все ще мають певні недосконалості.

Все, що потрібно знати про останні інновації у сфері обробки насіння фото 5 LNZ Group

Директор СТОВ «ЛНЗ-АГРО» Роман Франчук зазначає, що не можна сказати однозначно, що аграрії економлять на обробці насіння, наприклад, великі технологічні компанії витрачають значні кошти.

«Прибавка до врожаю, яку можна отримати при належній обробці насіння не співставна з витратами на саму обробку. І аграрії це розуміють, тому намагаються дотримуватися всіх норм. При неналежній обробці насіння можна очікувати різних результатів, але треба враховувати, що при нинішніх кліматичних умовах все менша ймовірність отримати хороший результат без належної обробки», — зазначає Роман Франчук.

Обробка насіння електронами

Очікується, що електронні методи обробки насіння повністю замінять хімічні. І дійсно, зараз з'явилася технологія, яка передбачає обробку насіння електронами. Вона заснована на біоцидній дії електронів низької енергії та дозволяє знищувати хвороботворні мікроорганізми. Також забезпечує постійний захист, оскільки відбувається розрив ланцюга інфекції в результаті загибелі шкідливих мікроорганізмів — бактерій і вірусів.

Наразі у світі багато уваги приділяється питанням екологічної безпеки та зменшення пестицидного навантаження ЗЗР на довкілля. В Україні ця тема також дуже актуальна.

Наталія Рекуненко, Наталія Помянська, Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta