Високі ціни на добрива спричинять скорочення обсягів їх внесення.

Через вагоме зростання цін на ринку енергоносіїв вартість добрив стала захмарною. Проте посівні площі не мають зменшуватися, ймовірно скоротиться кількість внесених добрив у ґрунт.

Високі ціни на добрива спричинять скорочення обсягів їх внесення. фото 1 LNZ GroupТаку думку висловив фахівець з продажу добрив агрокомпанії LNZ Group Ігор Єрохін в матеріалі на Gazeta.ua.

Високі ціни на добрива спричинять скорочення обсягів їх внесення. фото 2 LNZ Group

За його словами, нині триває сезон закупівлі добрив, які вносять навесні. Це добрива азотної групи — селітра, карбамід, КАС та сульфат амонію. Пік закупівлі буде наприкінці січня та в лютому. Але якщо у вересні 2021-го аміачна селітра, яка є своєрідним орієнтиром для інших добрив, коштувала 10-12 тис. грн за т, то сьогодні її продають за 26-28 тис. грн за т.

«Не відстають ціни й на інші добрива. Сьогодні вартість за т карбаміду становить майже 31 тис. грн. І це фантастична цифра: у порівнянні з ціною роком раніше вона втричі вища. КАС, популярний вид добрив, коштує близько 23-24 тис. грн за т», — коментує спеціаліст.

Повідомляється, що аграрії сподіваються на падіння цін на газ, яке може призвести до здешевлення добрив. Проте ціна на газ навряд чи впаде до кінця опалювального сезону.За словами Ігор Єрохіна, сільгоспвиробники можуть не зіткнутися ще й з тим, що добрива буде складно придбати. Проте, попри це, цього року аграрії не планують зменшувати посівні площі.

«Це означає, що попит на добрива буде високий. Тому не всі агровиробники зможуть забезпечити себе необхідними обсягами добрив за прийнятною ціною, і це загрожує зменшенням обсягів внесення добрив у посівну», — каже експерт.

Він додає, що найбільше від цього можуть постраждати невеликі агрокомпанії, адже агрохолдинги зазвичай є гравцями на ринку газу, закуповують його влітку в період низьких цін і потім пускають на виробництво добрив. В той час фермери зазвичай закуповують добрива безпосередньо перед термінами внесення у ґрунт.

Нагадаємо, експерти вважають, що деяких поставок ЗЗР може не бути, ті що залишаться — зростуть в ціні. У 2021 році на добрива та засоби захисту рослин значний вплив мали світова політика й економіка. Ключові ролі в яких зіграли Росія та Китай.

 

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta