В південно-східних областях аграрії сіють більше ярого ріпаку та гірчиці

У південно-східних регіонах (Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій областях) аграрії зменшили площі посівів озимого ріпаку, адже через осінню посуху підвищується ризик неотримання сходів. А можливі весняні заморозки також можуть загрожувати врожаю. Натомість розширюють площі під ярим ріпаком та гірчицею.

В південно-східних областях аграрії сіють більше ярого ріпаку та гірчиці фото 1 LNZ GroupЗа його словами, ріпак загалом залишається вигідною для вирощування культурою, але останніми роками в регіоні для озимих культур (як для ріпаку, так і для пшениці) виникають високі ризики в осінній та весняний періоди — через погодні умови. Зокрема, через посуху неотримання чи випадіння сходів, а через весняні заморозки (як цьогоріч, коли зниження температури відбулось під час раннього цвітіння) — стресування рослин і пригнічення розвитку.

«Цьогоріч на озимих культурах спостерігалася таку картину, що довго стояла холодна погода, плюс відсутність вологи, і це призвело до того, що озимі ріпак та пшениця стресували, в результаті отримали прискорення фаз розвитку. В результаті наростання біомаси в ріпаку фактично не було, він почав переходити до фази бутонізації за досить короткий період. На пшениці ситуація була схожа — рослини подекуди «перескочили» фазу кущення. Тож, особливо на загущених посівах, маємо нерозкущені паростки. Це, звісно, вплине на урожай. А ще доведеться повністю переглянути системи захисту та живлення. Адже вносити тебуконазол для рістрегуляції на ріпаку було вже пізно, і це призведе до зниження врожайності», — пояснив експерт.

При цьому, за його словами, ріпак залишається високорентабельною культурою для аграріїв регіону. Тож знаючи зазначені вище ризики, чимало фермерів в поточному році замість озимого ріпаку збільшили площі під ярим ріпаком та гірчицею.

Джерело:  superagronom.com

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta