Тонкощі роботи в дії, або Як агрокебетівці на LNZ Group практикуються

Менеджери світового рівня стверджують: «Теорія — це коли все відомо, але нічого не працює. Практика — це коли все працює, але ніхто не знає чому».

Але в LNZ Group знають, як і завдяки чому все працює. Працівники групи компаній володіють знаннями не лише своєї спеціальності, а й прагнуть зрозуміти справу колег, адже успіх кожної компанії стоїть за злагодженою роботою команди.

Маючи великий досвід роботи та власні напрацювання, LNZ Group передає їх підростаючому поколінню. Саме тому директор з маркетингу LNZ Group Юлія Каменєва та директор з аграрного виробництва LNZ Group і директор агропідприємства «ЛНЗ-АГРО» Роман Франчук стали менторами новітньої магістерської програми «Агрокебети».

Ментор — це наставник, який допомагає студенту обрати правильний шлях, визначитися із напрямком роботи, а також супроводжує його під час практичної виробничої практики.

На програмі «Агрокебети» студенти мали 2 семестри для засвоєння теоретичного матеріалу і лише потім — практика. Так як кожен студент закріплений за певним ментором, то і виробничу практику він проходить під його опікою. І це одна із головних переваг програми.

«Агрокебети — це такий собі Хогвартс на аграний лад. Тут ми не лише навчаємося. На багатьох предметах, ми часто робили групові проєкти. Тобто працювали в команді, змагалися і вчилися, як перемагати, так і програвати. Найкращі команди завжди отримували приз», — розповідає студент програми «Агрокебети» Сергій Федоренко.

Тонкощі роботи в дії, або Як агрокебетівці на LNZ Group практикуються фото 1 LNZ Group

Після насичених теоретичних занять, студенти вже дуже хотіли змінити аудиторію на поле. Але у зв'язку із пандемією коронавірусу вони поїхали на виробництва лише в травні, але свої законні півроку практики вони таки отримають.

Юлія Каменєва впевнена, що практика для студента повинна бути максимально ефективною, такою, щоб студент зрозумів, як виглядає теорія в житті. «Потрібно показати і розказати все як є в дійсності, до чого варто готуватися по приходу на роботу. До того ж, дуже корисно поєднати теорію з тим, що відбувається на практиці», — говорить вона.

Агрокебетівці Роман Матейко та Сергій Федоренко проходять свою практику в LNZ Group. Вони впевнені, що вдосконалення дається лише практикою.

«На мою думку, практика — це найважливіший етап навчання, тому що практичні навички закріплюються краще, ніж просто завчений матеріал», — говорить Роман Матейко.

Тонкощі роботи в дії, або Як агрокебетівці на LNZ Group практикуються фото 2 LNZ Group

Підтримує його в цьому і Сергій Федоренко. «Для мене практика відіграє дуже важливу роль. Хоч нам і викладали дисципліни працівники підприємств з великим досвідом, але все ж краще бачити на власні очі, як все працює», — стверджує він.

Роман та Сергій проходять практику в місті Шпола. Вони працюють в LNZ Tech з 8.00 до 17:00 год, допомагають працівникам технічно-сервісної служби в ремонті тракторів та облаштовують ангар для ремонту техніки.

«Під час роботи в LNZ Tech ми дізналися багато нового про ремонт техніки, особливості та складності цього процесу. А ще нас залучали до роботи в LNZ HUB як управлінців найманими робітниками, а також для допомоги менеджеру з розвитку агротехнологій», — розповідає Сергій.

Тонкощі роботи в дії, або Як агрокебетівці на LNZ Group практикуються фото 3 LNZ Group

Роман відзначає, що своїм ментором і наставником на підприємстві обрав Романа Франчука, так як він є хорошим спеціалістом з техніки. А Сергій обрав Юлію Каменєву, бо вона має великий досвід в сфері маркетингу та, прийшовши в LNZ Group, відбудувала цей відділ з нуля.

«Ми як ментори із самого початку задали тон студентам: потрібно навчатися, слухати, вникати у всі процеси, задавати запитання, проводити паралелі із теорією, розставляти все по поличкам і завжди робити більше запланованого», — коментує Каменєва.

Сергій Федоренко, окрім навчання на програмі, знання отримує через YouTube. «В основному я дивлюся такі канали як LNZ Group та LNZ Web. Я розумію, що сучасний менеджер аграрного напрямку повинен володіти навичками управління та організації праці, вміти мотивувати та заохочувати працівників, постійно аналізувати свої рішення», — зазначає він.

А от Роман Матейко переконаний, що Farm manager має володіти рядом особистісних якостей, таких як: впевненість, порядність, чесність, справедливість по відношенню до підлеглих, повага до оточуючих, енергійність, життєстійкість, допитливість та емоційне здоров'я, щоб витримувати перевантаження і стреси. «А серед професійних навичок хочу виділити вміння аналізувати та брати на себе відповідальність за прийняття рішень та їх виконання, добре розуміти цілі компанії, вміння бачити і вирішувати проблеми», — говорить Матейко.

Тонкощі роботи в дії, або Як агрокебетівці на LNZ Group практикуються фото 4 LNZ Group

На думку директор з маркетингу LNZ Group, сучасний Farm manager — це лідер з харизмою, той хто веде за собою та постійно рухається вперед. «Польовий менеджер має бути гнучким, щоб змінювати бізнес в потрібну сторону в залежності від тої чи іншої ситуації, має володіти високим рівнем не лише IQ, але й EQ. Це має бути комунікабельна людина з широким поглядом на світ», — впевнена Каменєва.

Джерело: Agroportal.ua

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta