Системи гербіцидного захисту від DEFENDA на кукурудзі

Системи гербіцидного захисту від DEFENDA на кукурудзі фото 1 LNZ GroupСьогодні отримання гарного врожаю кукурудзи практично неможливе без якісної системи захисту. Тому одним із найважливіших завдань у технології вирощування кукурудзи є захист посівів від бур’янів, зокрема, в період від проростання і аж до 10 листка, адже на ранніх етапах органогенезу культура слабко конкурує із бур’янами.

На великих та сильно забур’янених площах, щоб розвантажити техніку й збалансувати технологічні можливості господарства, варто застосовувати ґрунтові гербіциди. Тому бренд DEFENDA у своєму портфоліо має широку лінійку ефективних ґрунтових (Айдахо, ДаблТрай, Сахара, Сора-Нет) та страхових (Аксакал, Дикамба Форте, Ефімер, Кентавр, Муссон, Примус, Рим, Сумаро) гербіцидів, рекомендованих для використання в посівах кукурудзи.

Застосування ґрунтової схеми захисту кукурудзи зумовлене не лише значним засміченням поля, це ще й можливість уникнути значного гербіцидного навантаження на культуру на ранніх етапах її розвитку та на техніку, яка має працювати не тільки на кукурудзі. Втім, вибір препарату залежить від ґрунтово-кліматичних умов, спектра й інтенсивності забур’янення.

Системи гербіцидного захисту від DEFENDA на кукурудзі фото 2 LNZ Group

Гербіцид Айдахо (тербутилазін, 500 г/л) відзначається довготривалим захисним ефектом, має пролонгований період внесення та має мінімальний фітотоксичний вплив на культурну рослину. Однією з його переваг є контроль широкого спектра дводольних бур’янів. Тербутилазін для ефективної дії потребує менше вологи в ґрунті порівняно з прометрином.

Традиційним ґрунтовим гербіцидом, що застосовують у посівах кукурудзи, є Сахара (ацетохлор, 900 г/л). За дотримання технології внесення забезпечує тривалий захист протягом 4-8 тижнів. Ацетохлор одна з найбільш відомих діючих речовин в грунтових схемах, та на ряду із перевагами (ціна, спектр контрольованих бур'янів, мінімальна вимогливість до вологи в грунті)має ряд суттєвих недоліків, за значних опадів здатен промиватися, що негативно вливається на культурну рослину. Сьогодні на кукурудзі ацетохлор переважно залишився в більш південних регіонах, де мінімальні ризики промивання та невелика кількость вологи, якої достатньо для його роботи.

Діюча речовина препарату ДаблТрай (метолахлор) відзначається високою гербіцидною активністю щодо однорічних злакових та деяких дводольних бур’янів. Препарат не має фітотоксичної дії, проте для ефективної роботи потребує як тепло, так і достатню кількість вологи в грунті. Тому в першу чергу краще себе проявляє в умовах достатнього зволоження.

Препарат Сора-Нет (пропізохлор) має надзвичайно високу ефективність дії незалежно від погодних умов. Фітотоксичності на культурі не викликає навіть в умовах випадіння значних опадів.Надійний партнер для бакових сумішей. Забезпечує високоефективний захист навіть за пониження температури та меншої вологості ґрунту.

Враховуючи різні типи забур’яненості та стійкість бур’янів до певних діючих речовин, ефективніше застосовувати бакові суміші ґрунтових гербіцидів із різних хімічних груп, наприклад: ДаблТрай + Перун, Айдахо + Сора-Нет і т.д.

Використання післясходового гербіцидного захисту кукурудзи передбачає декілька передумов: попередник — соняшник; значна засміченість поля бур’янами (перелоги; поля, що давно не оброблялись), що зумовлює застосування ґрунтової схеми разом зі страховою, наявність специфічних бур’янів, які важко контролювати ґрунтовими препаратами (ваточник сирійський, багаторічні коренепаросткові тощо). При цьому вибір препаратів слід робити, враховуючи спектр бур’янів за попередні роки або за результатами діагностики.

Для страхового захисту бренд DEFENDA має широкий набір препаратів, які дають можливість ефективно контролювати як однорічні так і багаторічні злакові та дводольні бур'яни.

Страховий захист починається від фази розвитку кукурудзи від 3 і аж до 10 листків. Найбільш ефективно гербіциди працюють на початкових стадіях розвитку бур'янів.

Одним із найбільш поширених є препарати із групи 2,4-Д, які дають можливість контролювати широкий спектр дводольних бур'янів. Найвищий рівень ефективності Дикамба Форте досягається за внесення в ранні фази розвитку бур’янів. Зокрема, однорічні бур’яни найкраще знищувати у стадії 2-4 листків, багаторічні — в період їхньої найчутливішої стадії розвитку: для берізки польової це 5-10 см довжини паростків, для осоту рожевого — стадія розетки (4-6 листків). За невисокої чисельності тільки чутливих бур’янів (до 10 шт./м2) та добре розвинутих культурних рослин препарат доцільно використовувати з нормою витрати 0,5 л/га, а в разі високої чисельності — 0,7 л/га. Також його можна додавати у бакові суміші з іншими пестицидами, регуляторами росту рослин і добривами. Оптимальні умови внесення за середньодобової температури — від 12 до 25°С, фаза розвитку кукурудзи 3-5 листків. Не рекомендується обробляти посіви, що перебувають у стресі (холод, посуха та інші негативні чинники). Діюча речовина дикамба ефективна проти багаторічних дводольних коренепаросткових бур’янів.

Діюча речовина гербіциду Ефімер порушує біосинтез структурних і ферментних білків, що призводить до руйнації метаболізму рослинного організму. Його використовують у фазі активного росту бур’янів. Оптимальна температура — 10-25°С, фаза розвитку кукурудзи 3-5 листків. У чутливих бур'янів уже за декілька годин після обробки зупиняється ріст. Дуже швидко вбирається рослиною, тому вже через годину після обробки препарат не змиється дощем.

Під час вибору гербіцидів також варто враховувати метеорологічні умови. Так, у дощову погоду краще використовувати ефіри, у сонячну, теплу — препарати із групи 2,4-Д амінної солі.

Примус знищує широкий спектр дводольних бур’янів, зокрема такі злісні види, як підмаренник чіпкий, ромашка непахуча, будяк польовий, осот жовтий та ін. Наявність двох діючих речовин із різними механізмами дії знижує ризик виникнення резистентності бур’янів. Немає післядії на наступні культури в сівозміні.

Препарати на основі 2-етилгекиловий ефір 2,4-Д (Примус, Ефімер) більш ефективні проти такого злісного бур’яну, як берізка польова, і можуть працювати без фітотоксичності за температури від 8°С. Флорасулам (Аксакал, Примус) належить до групи інгібіторів ацетолактатсинтитази (АЛС) та має системну дію. У чутливих до флорасуламу бур’янів після обробки відбувається зупинка росту з наступним відмиранням точки росту та всієї рослини. Посилює дію продуктів у боротьбі з такими бур’янами, як підмаренник чіпкий, падалиця соняшнику, як класичного так і хімічного (сульфо, імі)

Мезотріон (Сумаро) блокує дію важливого рослинного ензиму й запобігає формуванню каротиноїдів у бур’янів. У результаті відбувається швидке знебарвлення листків, слідом — некроз та загибель рослин. Запобігає виникненню резистентності до препаратів із групи сульфонілсечовин. Мезотріон може ефективно контролювати ваточник сирійський, крім того, завдяки ґрунтовій дії тривалий час захищає посіви кукурудзи від дводольних бур’янів. Зважайте на особливості діючої речовини в плані обмеження по висіву послідуючих культур!

Діюча речовина препарату Рим (римсульфурон), має широкий спектр дії проти дводольних і деяких злакових бур’янів. Поглинається переважно листям. Поглинання через кореневу систему залежить від вологості ґрунту й обмежене за часом. Мінімальний фітоксичний впли на кукурудзу завдяки швидкому розпаду в рослинах. Препарат ефективний у бакових сумішах проти злакових бур’янів, зокрема курячого проса та різновидів сорго.

Кентавр (римсульфурон + тифенсульфурон) пригнічує широкий спектр бур’янів (одно- і багаторічні злакові та дводольні), тому потреби змішувати його додатково з іншими гербіцидами немає. Препарат зупиняє поділ клітин чутливих до препарату бур’янів шляхом впливу на їхню ензимну систему. Такі бур’яни вже через кілька годин припиняють ріст і більше не конкурують із культурними рослинами.

Високоселективний препарат Муссон (нікосульфурон) застосовують для знищення злісних злакових одно та багаторічних бур’янів у посівах кукурудзи. Однією з переваг препарату є можливість внесення у широкому діапазоні фаз розвитку кукурудзи — від 3-х до 10-ти листків культури. Діє проти бур’янів, які проростають як із насіння, так і з кореневищ. Препарат є найбільш м’яким серед сульфонілсечовин на кукурудзі й добрим партнером у бакових сумішах для боротьби зі злаковими бур’янами.

Препарати групи сульфонілсечовин пригнічують і знищують широкий спектр бур’янів, використовувати їх слід за детального визначення типу засміченості поля. Та все ж для виключення резистентності, рекомендуємо використовувати бакові суміші препаратів кількох різних класів.

Широкий асортимент стоахових гербіцидів дає змогу обрати найдоцільніший і найефективніший препарат чи їхні суміші залежно від спектру наявних бур’янів та фази розвитку кукурудзи: 2,4-Д, дикамба, нікосульфурон, мезотріон, римсульфурон та ін. Наведені продукти відповідають вимогам сільськогосподарського виробництва завдяки відсутності фітотоксичної дії на кукурудзу, подовженому періоду їх внесення й практично мінімальній залежності від погодних умов.

Головне що потрібно враховувати при виборі того чи іншого препарату це: фаза розвитку кукурудзи, температура, вид забур'яненості, решту зробить DEFENDA.

Отже, найоптимальнішою системою захисту кукурудзи від бур’янів залишається внесення ґрунтових гербіцидів та подальше підтримання поля в чистому вигляді завдяки страховим гербіцидам. Це можна успішно зробити високоефективними та доступними для всіх господарств препаратами бренду DEFENDA. Адже виключно чисті посіви кукурудзи забезпечують максимальну реалізацію генетичного потенціалу культури і високу її врожайність.

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta