Силосні гібриди для прибуткового тваринництва

Завдяки посухостійкості та стресостійкості гібриди UNIVERSEED наприкінці серпня мають не лише відмінну форму, а й забезпечили високу врожайність. AgroPortal.ua в рамках Silage Workshop вивчав, як силосні гібриди стають запорукою прибуткового тваринництва.

Від насіння — до надою молока

Силосні гібриди кукурудзи UNIVERSEED були презентовані в Україні минулого року. Цьогоріч додалося два нових: середньоранній EXPG600 ФАО 260 та середньопізній EXPG607 ФАО 420.

Силосні гібриди для прибуткового тваринництва фото 1 LNZ Group

«Незважаючи на негативну динаміку, тваринництво в Україні може бути ефективним і прибутковим. На цьому ми акцентуємо, демонструючи результати демовипробувань нових гібридів. Одна справа — купити якісне насіння, інша, не менш важлива, — правильно його виростити. Позиція нашої компанії полягає в тому, щоб надати технологію «під ключ»: від насіння — до надою молока. Лише за таких умов клієнти мають змогу перевірити переваги нашої продукції», — констатує директор дистриб'юторської компанії ТОВ «ЛНЗ» Андрій Полтавець.


За його словами, компанія заклала 40 демополів, щоб дослідити, як працюють гібриди у різних кліматичних зонах.

Вінниччина — новий, але ключовий регіон для компанії. Тут створили представництво і переконані, що у короткостроковій перспективі гібриди кукурудзи UNIVERSEED домінуватимуть на полях. «Якісна кормова база — передумова для розвитку тваринництва. LNZ Group запропонувала технологію та гібриди, які дозволять аграріям отримувати прибуток в умовах змін клімату», — додає керівник агродепартаменту LNZ Group В'ячеслав Панасюк.

Силосні гібриди для прибуткового тваринництва фото 2 LNZ Group

Прогресивна технологія

Іллінецький державний аграрний коледж, що у Вінницькій області, став одним із партнерів LNZ Group. Директор навчального закладу Василь Пиндус розповідає, що на 780 га коледжу зазвичай переважає зернова кукурудза, і лише до 100 га відводиться під силосну. Та у наступному році подібну практику переглянуть.

Силосні гібриди для прибуткового тваринництва фото 3 LNZ Group

«Цьогоріч 30% товарних посівів зернової кукурудзи змушені збирати на силос, оскільки не отримаємо якісного зерна. Натомість гібриди UNIVERSEED стоять ще зелені, мають високий показник облиствленості та зеленої маси, а також високу якість роздрібненості зерна — це показники якісного силосу. Ми маємо повну лінійку гібридів UNIVERSEED на наших полях, придивляємося до результатів демонстраційних ділянок і наступного року плануємо розширювати товарні посіви під кукурудзою саме гібридами UNIVERSEED», — додає Василь Пиндус.

За його словами, співпраця з LNZ Group не лише забезпечує поля та ферму навчального закладу найякіснішим насіннєвим матеріалом та якісними кормами, але й дозволяє студентам працювати з прогресивною технологією.

«Ми вчимо студентів працювати на результат. Зоотехніка чи технолога неможливо підготувати, не маючи власної ферми або не відправляючи його на виробничу практику в такі компанії, як LNZ Group, тому студенти 40% часу проводять саме у практичних умовах», — додає керівник закладу.

Практичні результати

LNZ Group у своєму портфелі має 5 гібридів силосної кукурудзи UNIVERSEED від раннього ФАО 260 до пізнього ФАО 420.

«Усі гібриди мають зубоподібний тип зерна, підвищену облиствленість і борошнисту зернівку, яка має підвищений вміст крохмалю, що є запорукою якісного корму та підвищення надоїв», — розповідає менеджер з розвитку агротехнологій компанії LNZ Group в центральному регіоні Леонід Чорний.

Силосні гібриди для прибуткового тваринництва фото 4 LNZ Group
Серед переваг:
 • властивість руйнування зернівки під час збирання, що дуже добре для силосу, адже утворюється силосна маса з битим зерном;
 • легке стебло, яке добре скошується, подрібнюється, за рахунок м’якої клітковини легко ферментується, а також краще засвоюється тваринами;
 • широке вікно збирання завдяки здатності довше утримувати вологу, навіть після дозрівання зерна;
 • за рахунок м’якого стебла, яке швидше руйнується, відразу після збору силосу можна заорати плугом стерню і проводити посів.

«Основна перевага силосних гібридів — додаткове листя: зверху качана налічується 10-12 листків. А також, на відміну від зернових, вони мають набагато ширшу листову пластину, різниця складає 2-3 см», — додає Леонід Чорний.

У свою чергу В'ячеслав Панасюк завжди радить сільгоспвиробникам не робити ставку на один гібрид, а диверсифікувати ризики, обираючи 2-3 гібриди різного періоду стиглості.

Силосні гібриди для прибуткового тваринництва фото 5 LNZ Group
Силосні гібриди для прибуткового тваринництва фото 6 LNZ Group

Якісний силос = більше надоїв

Представники ДПДГ «Шевченківське» підтвердили, що побачене на демополях дійсно вражає: силосні гібриди мають хорошу масу і гарний качан. У той час на Київщині, де знаходяться потужності господарства та 4 тваринницьких ферми, ситуація з кукурудзою значно гірша. Тож наступного сезону планують брати для посіву два гібриди різного терміну стиглості, оскільки 4 ферми потребують подовженого терміну закладання силосу.

Те, що Київщина через несприятливі погодні умови цього року не спрацювала по кукурудзі, каже і зоотехнік ПООП «Еліта» (м. Тетіїв) Олексій Шамрай. Підприємство є складовою частиною корпорації, яка налічує 6 господарств, і в чотирьох із них утримується ВРХ загальною кількістю близько 3 тис. голів.

Силосні гібриди для прибуткового тваринництва фото 7 LNZ Group
«Фактично кукурудза «горить», качана немає, мала врожайність, але ми нічого не можемо зробити. Головним показником у силосних гібридах є маса-качан. У нас зараз об’єм є, а маси немає, а зерно — це крохмаль, енергія, молоко. Відсутність зерна нам доведеться компенсувати концентратами. У наступному сезоні плануємо сіяти силосні гібриди UNIVERSEED, будемо підбирати гібриди», — додає він.


Агроном Украгропродінвест ТОВ ПК «Зоря Плділля» Володимир Іванчик теж відмітив для вирощування на наступний рік гібриди S3825 ФАО 380 та S3909 ФАО 390. У його господарстві утримується 1200 корів і близько 2 тис. голів молодняка. Така кількість ВРХ потребує якісної кормової бази. «Якщо зерна мало, у раціон тваринам потрібно додавати концентровані корми, а це — додаткові витрати і вища собівартість літра молока. Ідеально, коли в силосі співвідношення зерна складає 30-40%», — розповідає він.

Силосні гібриди для прибуткового тваринництва фото 8 LNZ Group
Незалежний експерт у галузі тваринництва Михайло Травецький переконаний, що завдяки правильній спеціалізованій годівлі ВРХ з використанням якісних силосних гібридів типу Leafy-Floury від бренду UNIVERSEED молочне тваринництво може бути прибутковим.
Силосні гібриди для прибуткового тваринництва фото 9 LNZ Group
Не менш важливим моментом є і процес заготівлі силосу. «Збирання кукурудзи на силос потрібно починати, коли зерно досягло молочно-воскової стиглості, оптимальна волога для збирання силосу становить 60-70%. Силосну яму важливо закрити за 3-4 дні, тоді всі процеси пройдуть ефективніше і буде менше втрат. З силосними гібридами UNIVERSEED не потрібно чекати 2,5 місяці, силос проходить процес ферментації протягом 30 днів і готовий до згодовування. До того ж, дані гібриди адаптивні до різних раціонів, тобто можуть використовуватися для різного типу тварин», — відзначає Михайло Травецький.


Найближчим часом усі бажаючі аграрії можуть приїхати на воркшопи LNZ Group, які відбудуться в Київській та Чернігівській областях, щоб особисто подивитися на демополя та отримати експертну консультацію фахівців.

Джерело: Agroportal.ua

Партнери LNZ Group

 • LNZ Web
 • Tevitta
 • DEFENDA
 • UNIVERSEED
 • BASF
 • Limagrain
 • SesVanderhave
 • Syngenta