Помилки вирощування соняшнику: що варто знати аграріям

Вирощування соняшнику — це складний процес, який вимагає уваги до найдрібніших деталей.

Помилки вирощування соняшнику: що варто знати аграріям фото 1 LNZ GroupНавіть невеликі помилки можуть суттєво вплинути на врожайність і якість врожаю.  Розглянемо найпоширеніші помилки вирощування соняшнику та шляхи їх уникнення.

Сівба без добрив

Сівба без добрив може призвести до слабкого стартового розвитку рослин, зниження потенціалу врожайності та виснаження ґрунтів. Важливо надавати рослинам необхідні елементи живлення з самого початку, щоб забезпечити їм оптимальні умови для зростання та розвитку.

Недотримання сівозміни

Останні роки аграрії дедалі частіше у сівозміні сіють соняшник по соняшнику. Посів соняшнику по соняшнику може призвести до виснаження ґрунтів, накопичення хвороб і зниження урожайності. Адже у ґрунті залишаються збудники хвороб, які загрожують соняшнику. Важливо дотримуватися правильної сівозміни, щоб зберегти родючість ґрунту і підвищити врожайність. У Лісостепу найкращими попередниками для соняшнику є кукурудза, озима пшениця та картопля, у Степу — озима пшениця, яку сіяли після зернобобових культур або кукурудзи на силос.

Висів без додаткового інсектицидного протруєння насіння

Висів без додаткового інсектицидного протруєння насіння може призвести до пошкодження шкідниками (дротяник, мідляк тощо), що призводить до втрати планової густоти сходів та рваних сходів. 

Надранні строки посіву

Надранні строки посіву можуть призвести до втрати польової схожості, розвитку хвороб та збільшення фітотоксичності гербіцидів. Важливо вибрати оптимальний час для посіву, щоб забезпечити успішний старт рослин. Проростання насіння соняшнику починається за оптимальної температури 8-10°С на глибині залягання насіння.

Глибока заробка насіння

Глибока заробка насіння може призвести до втрати польової схожості та нерівномірного проростання. Важливо дотримуватися рекомендацій щодо глибини посіву, щоб забезпечити оптимальні умови для розвитку соняшнику. Оптимальна глибина загортання насіння — 4-6 см.

Високі дози азотних добрив

Застосування високих доз азотних добрив може призвести до дисбалансу NPK та збільшення схильності рослин до хвороб. Важливо дотримуватися рекомендацій щодо дозування добрив і забезпечити баланс основних елементів живлення для оптимального зростання соняшнику.

І не забувайте про бурʼяни. важливо підібрати правильний досходовий гербіцидний захист, особливо для класичного соняшнику, аби не допустити конкуренцію культури з бурʼянами.

Переваги використання ґрунтових гербіцидів:

 •  знищення бур'янів під час проростання;
 • зберігають свою токсичність протягом тривалого часу, контролюючи наступні хвилі бур'янів;
 • активність пестицидів залежить в основному тільки від вологи в ґрунті.

Для досходових обробок рекомендуємо новий гербіцид від бренду DEFENDA Нованте (S-метолахлор, 312,5 г/л + тербутилазин, 187,5 г/л). Це ґрунтовий гербіцид системної дії для контролю однорічних злакових та дводольних бур’янів у посівах соняшнику.

Вирощування соняшнику — це важливий і складний процес, який вимагає уваги до деталей та дотримання агротехнічних правил. Пам'ятайте про ці помилки і намагайтеся їх уникати, щоб забезпечити високу врожайність і якість урожаю.

Джерело: Agroportal.ua

Партнери LNZ Group

 • LNZ Web
 • Tevitta
 • DEFENDA
 • UNIVERSEED
 • BASF
 • Limagrain
 • SesVanderhave
 • Syngenta