Протягом останніх 5 років LNZ Group спільно з канадською компанією NAPG (North American Plant Genetic) досліджують селекційний генетичний матеріал зернової та силосної кукурудзи для створення якісного портфелю насіння UNIVERSEED. Ця селекція є результатом об’єднання незалежних селекційних компаній, чия продукція складає до 15 % усього ринку насіння США та Канади.

Характерними особливостями гібридів UNIVERSEED є висока вологовіддача за рахунок тонкого стрижня та зубовидного типу зерна. Качани здатні закладати 16-20 рядів, залежно від групи стиглості (ФАО), з кількістю зерен у ряду понад 40. Маса 1000 насінин від 250 до 350 гр.

Гібриди створювались для умов складного фітосанітарного стану з підвищеною шкодочинністю хвороб і шкідників. Тому ще однією із вагомих переваг гібридів є висока стійкість проти хвороб, зокрема сажкових хвороб та фузаріозу.

В сезоні 2020 року в портфоліо до вже існуючих 9 гібридів з’явилися два нових гібриди зернового напрямку та два силосного.

Особливості нових зернових гібридів UNIVERSEED фото 1 LNZ Group

EXPM032 ФАО 220. Серед ранньостиглої групи один із самих затребуваних гібридів зернового напрямку. Зубовидний тип зерна, характерною особливістю даного гібриду є дуже швидка початкова енергія росту що дуже важливо при посіві з недостатньою кількістю вологи в ґрунті. Важливою характеристикою гібриду є посухостійкість по 10-ти бальній шкалі. Даний гібрид має 9 балів, а тому дуже добре витримує посуху. Дужу висока стійкість до сажкових хвороб та фузаріозу -9 балів. За рахунок міцного стебла має стійкість до кореневого та стеблового вилягання. Добра вологовіддача. Головна умова для отримання високих врожаїв — оптимальна густота на період збирання в різних грунтово-кліматичних зонах України. Рекомендована густота до збирання в посушливих умовах — 50-55 тис/га, в умовах нестійкого зволоження — 55-60 тис/га, а в умовах достатнього зволоження 65-70 тис/га.

Особливості нових зернових гібридів UNIVERSEED фото 2 LNZ Group

EXPI143 ФАО 320. Гібрид відноситься до середньостиглої групи стиглості, зернового напрямку. Зубовидний тип зерна, характерною особливістю даного гібриду є також дуже швидка початкова енергія росту що дуже важливо при посіві з недостатньою кількістю вологи в ґрунті. Тенденція з недостатньою кількістю вологи в ґрунті буде продовжуватися при весняно-польових роботах в сезоні 2020 року тому в тренді будуть гібриди з швидкою початковою енергією росту. Холодостійкий гібрид, можна висівати при температурі ґрунту на глибині залягання насіння +8оС. Стійкий до фузаріозу та сажкових хвороб. Стабільний та пластичний сорт в різних ґрунтово-кліматичних умовах. Рекомендована густота до збирання в посушливих умовах — 50-60 тис/га, в умовах нестійкого зволоження — 60-70 тис/га, а в умовах достатнього зволоження 70-75 тис/га. Швидка вологовіддача, що дозволяє розширити посівні площі на Північне Полісся.

Лінійка силосних гібридів кукурудзи Leafy та Leafy-Floury типу характеризується високою облиствленістю та борошнистим ендоспермом зерна. Це спеціалізовані гібриди для молочного тваринництва. На відміну від зернових гібридів, зерно силосних гібридів повільно віддає вологу та містить більше борошнистого білого крохмалю й набагато менше твердого склоподібного жовтого крохмалю. Збалансоване розташування початка та збільшена кількість листків забезпечує бездоганний баланс між ефективною клітковиною та засвоюваною масою в раціоні молочних корів і позбавляє необхідності додавати в раціон солому. Силос із таких гібридів дуже швидко проходить процес ферментації. Такий силос забезпечує вищий рівень споживання сухої маси, а також виробництво більшої кількості молока з підвищеним вмістом молочного білка, при цьому жирність молока перевищує 4 %.

В сезоні 2020 року компанія LNZ group поповнила своє портфоліо іще двома спеціалізованими силосними гібридами EXPG600 та EXPG607.

Особливості нових зернових гібридів UNIVERSEED фото 3 LNZ Group

EXPG600 ФАО 260. Середньоранній силосний гібрид із зубовидним борошнистим типом зерна в початку. Однією із характерних біологічних особливостей даного гібриду є висока інтенсивність росту на початкових етапах. Це дає можливість швидко нарощувати площу листкового апарату, а як наслідок, швидше закривати поверхню ґрунту, знизити активацію сходів бур’янів та забезпечити збереження ґрунтової вологи. Має високу стійкість до фузаріозу та сажкових хвороб, а тому відсутність мікотоксинів суттєво впливає на якість силосу та його споживання. Збільшена кількість листкової маси над початком (12-14 листків), що значно покращує перетравність силосної маси, а отже забезпечує значне підвищення молочної продуктивності тварин. Висота рослини 270-280 см, висота прикріплення качана 110-115 см. Така генетично збалансована висота та розміщення початка забезпечує стійкість до ламкості стебел при сильних вітрах. Висихання і достигання даного гібриду іде повільно, завдяки чому рослини довше зберігають майже ідеальний (65 %) для силосу рівень вологості, а це в свою чергу впливає на більш тривалий період придатності до збирання. Рекомендована густота до збирання в посушливих умовах — 50-60 тис/га, в умовах нестійкого зволоження — 60-70 тис/га, та в умовах достатнього зволоження — 70-75 тис/га.

Особливості нових зернових гібридів UNIVERSEED фото 4 LNZ Group

EXPG607 ФАО 420. Середньопізній гібрид силосного призначення. Високий потенціал врожайності за рахунок висоти рослини 290-345 см, більше 14 листків та високою зерновою продуктивністю Середня кількість рядів у качані 16 шт, середня кількість зерен у ряді 42, середня кількість зерен у качані 672 шт, маса 1000 насінин 310 г. Зерно борошнистого типу і досить легко розбивається при подрібненні, що призводить до кращої перетравності. Однією із специфічних біологічних особливостей гібриду є висока швидкість ферментації силосу, який можна раніше згодовувати, заощаджуючи кошти за рахунок зменшення втрати сухої маси при силосуванні та зберіганні. Гібрид дуже стійкий до сажкових хвороб та фузаріозу, по шкалі оцінки в 10 балів він має показник 9. Завдяки генетичним особливостям, надзвичайно стійкий до кореневого та стеблового вилягання.

Достатньо широке вікно збирання. Рекомендована густота до збирання в посушливих умовах 50-55 тис/га, в умовах нестійкого зволоження 55-60 тис/га та в умовах достатнього зволоження 65-70 тис/га.

Компанія LNZ Group не зупиняється на досягнутому і адаптувала 4 нових гібриди для реалій українського клімату, які задовольнять потреби як фермерських господарств так і потужних агрохолдингів. При цьому, як завжди, забезпечує високий стандарт якості посівного матеріалу та повний агрономічний супровід. Звертайтеся до співробітників LNZ Group у вашому регіоні.

Віктор Сонець, менеджер із розвитку агротехнологій на LNZ Hub

Джерело: Agroportal.ua