Однокомпонентні препарати та їхні переваги

Однокомпонентні препарати та їхні переваги фото 1 LNZ GroupЗастосування хімічних засобів захисту рослин все частіше призводить до появи стійкості до їхньої дії. Існує багато різновидів застосування пестицидів, що дозволяють зменшити можливість прояву негативних наслідків та розширити спектр їхньої дії, одним із яких є бакові суміші.

Бакові суміші — це загальний розчин різних (зазвичай двох-трьох) пестицидів. Бакові суміші можна поділити на такі групи.

 • Суміші однофункціональних препаратів (гербіцид + гербіцид), але з різними механізмами дії.
 • Різнофункціональні препарати для одночасного знищення різних шкодочинних об’єктів (гербіцид + інсектицид, фунгіцид + ретардант).
 • Суміші гранульованих або порошкоподібних мінеральних добрив і пестицидів при звичайних нормах їх внесення.
 • Суміші рідких добрив із пестицидами, ретардантами, мікродобривами.
 • Суміші добрив і пестицидів для внесення з поливною водою.Суміші фунгіцидів, мікродобрив та ретардантів для протруювання насіння та ін.

Займаючись приготуванням бакових сумішей, слід звернути увагу на такий важливий момент як фізико-хімічна сумісність препаратів у суміші.

Підбір компонентів відіграє дуже важливу роль.

Звісно, їх поєднання може бути перевірене декілька разів.

Під час планування вмісту бакових сумішей слід враховувати: 

 • фазу розвитку культури; 
 • строки застосування;
 •  те, щоб оброблювана культура не перебувала в стресі на момент обробки.

Для приготування бакових сумішей можна використовувати тільки сумісні продукти

Несумісними вважаються ті пестициди, які при змішуванні змінюють фізичні властивості, надають фітотоксичної дії на культуру або знижують ефективність проти шкідливих об'єктів. Але найголовніший фактор — набір так званих наповнювачів, який відрізняється залежно від виробника, адже до складу препарату входять розчинники, консерванти, антиокислювачі, стабілізатори, різні поверхнево активні речовини (ПАР), інгібітори корозії, загущувачі, речовини для зменшення випаровування, регуляції рH тощо. 

Змішування аніонних і катіонних ПАР може спровокувати згортання емульсії та суспензії. Така ж реакція може статися за додавання невідповідного прилипача або мікродобрива в хелатній формі.

Спільне застосування контактних і системних гербіцидів не рекомендується, оскільки рослинна тканина під дією контактного препарату швидко омертвіє, і потім це омертвіння перешкоджає надходженню системного гербіциду. До того ж ефективність останнього в суміші менше, ніж у чистому вигляді.

Тому спочатку застосовують системні гербіциди, а потім контактні.

Необхідно пам'ятати, що не всі добрива і мікроелементи змішуються із засобами захисту рослин. Наприклад, не можна змішувати олійні препарати з добривами, що містять бор (В), кальцієві добрива з добривами, що містять багато фосфору (Р) і сірки (S). Препарати, що містять кальцій (Са) не можна змішувати з такими мікроелементами, як залізо (Fe), цинк (Zn), магній (Mg) і марганець (Mn).

Змішувати два або більше складних рідких добрив не має сенсу — кожне з них окремо вже збалансоване за складом.

Застосування регуляторів росту (різні гібереліни, епін, ауксини, похідні сечовини) вимагає великої обережності.

Не можна змішувати декілька регуляторів росту, оскільки результат застосування такої бакової суміші непередбачуваний: можна не тільки не отримати очікуваного ефекту, але зіткнутися з прямо протилежним результатом.

Пам'ятайте! Під час приготування бакових сумішей, змішування різних препаратів, добрив — кожен випадок унікальний! Реакція в баковій суміші кожен раз може бути різною і непередбачуваною! Адже вода з водоймищ, яка постійно використовується для приготування робочої рідини, після дощу або зниження температури може негативно вплинути на якість бакової суміші.

Групи бакових сумішей

Однокомпонентні препарати та їхні переваги фото 2 LNZ Group

Приклад змішування

Навесні на посівах озимої пшениці з'явилися бур'яни, такі як гірчиця польова і лобода біла. Тут застосовується гербіцид Шериф (трибенурон-метил) в.г. + ПАР Мачо (етоксилат ізодецилового спирту 900 г/л) к.с. в нормі 25 г/га + 200 г/га за норми виливу 200 л/га води, і цього буде достатньо. А на іншому полі з'являється така група бур'янів, як підмаренник чіпкий і падалиця соняшнику (імі). Щоб впоратися з цією проблемою, додається гербіцид Аксакал (флорасулам 250 г/кг) в.д.г. в нормі 25 г/га за норми виливу води 200 л/га, як і у попередньому випадку.

Порядок змішування пестицидів за препаративними формамиОднокомпонентні препарати та їхні переваги фото 3 LNZ GroupОднокомпонентні препарати та їхні переваги фото 4 LNZ Group

Джерело: Аagroportal.ua

Партнери LNZ Group

 • LNZ Web
 • Tevitta
 • DEFENDA
 • UNIVERSEED
 • BASF
 • Limagrain
 • SesVanderhave
 • Syngenta