Mini Hub. Схід. Акцент на експериментах з гібридами кукурудзи

На демополях Mini Hub компанії LNZ Group у Східному регіоні найбільша увага у цьому році приділяється експериментам з гібридами кукурудзи, щоб розуміти, гібриди з яким ФАО працюють краще в регіоні.

Про це у коментарі для AgroPortal.ua розповів менеджер з розвитку агротехнологій Східного регіону компанії LNZ Group Сергій Уваров.

Mini Hub Східного регіону розташований у господарстві «Піщанське» (Красноградський район Харківської області), де посіяно 6 зернових гібридів кукурудзи UNIVERSEED: UNI3510/EXPM032 (ФАО 220), UNI310/EXPM015 (ФАО 260), UNI3313/EXPH002(ФАО 330), EXPІ143 (ФАО 340), UNI3511/EXPH003 (ФАО 350) і новинка в лінійці EXPB003(ФАО 440) по 0,5 га загальною площею 3 га. 

«Тут випадає найбільше опадів і найбільш оптимальні кліматичні умови для розкриття потенціалу гібридів кукурудзи, яку потрібно висівати в прогрітий ґрунт до температури мінімум +8°С на глибині заробки насіння», — зазначив Сергій Уваров. 

За його словами, минулого року зіткнулися із ситуацією, коли гібриди кукурудзи з ФАО 200-300 і 400-500 показали кращий результат з урожайності, ніж гібриди з ФАО 300-400:

«Бо в період запилення останні потрапили під запал, пилок стерилізувався, відбулося недозапилення, і відповідно ми отримали нижчу урожайність. Гібриди з меншим і з більшим ФАО проскочили цей період. Тому ми проводимо експерименти, зокрема, щоб розуміти, гібриди з яким ФАО ми можемо рекомендувати сільгоспвиробнику у нашому регіоні». Серед ЗЗР бренду DEFENDA внесено такі препарати як Сора-Нет і Айдахо з нормою 2 л/га. Потім планується внесення післясходових гербіцидів: Муссон та Примус. 

«Також цього року на нашому науково-демонстраційному полігоні, крім кукурудзи, додалися експерименти з гібридами соняшнику від Strube. В подальшому ми плануємо збільшити в регіонах кількість ділянок під Mini Hub», — додав Сергій Уваров.

Холодна весна відтермінувала строки посіву і у Східному регіоні в середньому на 3 тижні. Якщо минулого року сівба почалася 1 квітня, то цього затягнулося до 20 квітня.

Джерело: Agroportal.ua

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta