Лутц Геррманн: Посіви соняшнику залежать від ціни, змін клімату і якісної селекції

Українські аграрії ще минулого року отримали доступ до ексклюзивних гібридів соняшнику Strube, унікальність яких підкріплюється німецькою якістю та іспанським темпераментом. У 2021 році ексклюзивним дистриб’ютором гібридів соняшнику Strube є компанія LNZ Group.

Зокрема, селекцію компанія Strube проводить на власній станції в провінції Іспанії, а розмноження гібридів, окрім Іспанії, відбувається ще в Італії, Франції та Туреччині, де для соняшнику створені оптимальні природні умови.

Лутц Геррманн: Посіви соняшнику залежать від ціни, змін клімату і якісної селекції фото 1 LNZ GroupAgroPortal.ua поспілкувався з генеральним директором «Штрубе Україна ГмбХ» Лутцем Геррманном про потенціал урожайності гібридів, їхню стійкість до хвороб, генетичні характеристики та подальші плани компанії в Україні.

Соняшник — одна з найрентабельніших культур. Проте має обмеження посівних площ, зумовлені сівозміною. На вашу думку, як найближчими роками розвиватиметься виробництво соняшнику в Україні? 

Лутц Геррманн: Ми очікуємо, що цього сезону матимемо зростання посівних площ під соняшником на 300-500 тис. га. Це обумовлено ціною і недосівом озимих культур через несприятливі погодні умови. Саме ці два фактори — ціна і зміни клімату — впливатимуть на розвиток культури і у майбутньому. 

Традиційно соняшник вирощують на півдні, сході та у центрі України. Клімат і ґрунти тут сприятливі для культури. Та бачимо, що ризик посухи ускладнює вирощування, тому виробники або зменшують площі, або зовсім відмовляються від нього. На півдні значна кількість господарств уже перейшли на сівозмінну тільки з озимими культурами, а соняшник є страховкою на випадок пересіву чи недосіву. 

Через безповоротні зміни клімату найближчими роками в Україні, вважаю, буде близько 6 млн га соняшнику, і залежно від умов кожного року матимемо ріст чи спад.  Окрім ціни і сприятливого кліматичного фактору, за рахунок чого можливе збільшення урожаю соняшнику? 

Лутц Геррманн: Багато залежить від зони вирощування. Наприклад, якщо для півдня головною проблемою є посуха, то для півночі потрібен потенціал і стійкість до хвороб. Є основні моменти, які працюють всюди: починаючи від правильної сівозміни під соняшник, технологій обробітку, живлення та захисту, закінчуючи вуликами бджіл на полях тощо. Та найголовніший фактор і основний резерв — правильно підібраний районований гібрид соняшнику. 

Якщо коротко, основні кроки аграрія, аби вийти на максимально бажаний результат по врожаю? 

Лутц Геррманн: Посушливі умови вивели на поверхню огріхи в технології вирощування, тому потрібно чітко і холоднокровно проаналізувати помилки. Змінити технологію обробітку ґрунту з акцентом на збереження вологи, частково перейти с традиційної технології на No-till, Strip-till, Mini-till.  Важлива густота посіву. На півдні густота 35-40 тис./га — уже звичне явище, але не всі технічно можуть реалізувати. І, звісно, правильна посухостійка селекція як основа для максимального врожаю. 

Наприклад, сезон-2020 був аномальним для соняшнику на півдні, але навіть за екстремально посушливих умов наші гібриди, такі як Целсо, Баско, Меро, дали гідний результат.  «Штрубе Україна ГмбХ» реалізує в Україні насіння соняшнику через офіційного партнера LNZ Group.

Що дає співпраця з українською компанією? 

Лутц Геррманн: LNZ Group — один із найпотужніших дистриб’юторів в Україні. Компанія має широку мережу підрозділів, професійно підготовлену команду, яка розуміється на нюансах і особливостях технології вирощування різних культур на території України. Компанія стрімко розвивається в різних напрямках, наприклад, вивела на український ринок такі бренди як DEFENDA (ЗЗР) і UNIVERSEED (гібриди кукурудзи). Тож співпраця з професіоналами своєї справи завжди приємна, тому що ми завжди можемо дати українському фермеру висококваліфіковане рішення для отримання максимального врожаю.

«Штрубе Україна ГмбХ» реалізує в Україні насіння соняшнику через офіційного партнера LNZ Group. Що дає співпраця з українською компанією?

  Лутц Геррманн: LNZ Group — один із найпотужніших дистриб’юторів в Україні. Компанія має широку мережу підрозділів, професійно підготовлену команду, яка розуміється на нюансах і особливостях технології вирощування різних культур на території України. Компанія стрімко розвивається в різних напрямках, наприклад, вивела на український ринок такі бренди як DEFENDA (ЗЗР) і UNIVERSEED (гібриди кукурудзи). Тож співпраця з професіоналами своєї справи завжди приємна, тому що ми завжди можемо дати українському фермеру висококваліфіковане рішення для отримання максимального врожаю.

Наскільки гібриди Strube підлаштовані під кліматичні умови України?

Лутц Геррманн: Ми маємо власну селекційну станцію в Іспанії, де селекція ведеться в дуже посушливих умовах. Також кожен рік ми випробовуємо наші гібриди безпосередньо на полях господарств по всій території України.   У «Штрубе Україна ГмбХ» ми виділяємо 3 кліматичні зони в Україні, для кожної є певні вимоги щодо районування гібриду. Наприклад, «зона 3» південний захід — це стабільність і потенціал врожаю, посухо- та жаростійкість, стійкість до вовчка, стійкість до хвороб, адаптація під насичені сівозміни соняшником, можливість вирощування на бідних ґрунтах та за різних технологій.

Лутц Геррманн: Посіви соняшнику залежать від ціни, змін клімату і якісної селекції фото 2 LNZ Group

Коли ми говоримо, що гібрид Целсо під сульфо-технологію підходить для «зони 3», ми маємо на увазі, що він відповідає усім основним вимогам для цієї території вирощування і забезпечить високий показник урожайності. 

Таким чином, ми маємо високоврожайний районований асортимент під кожну територію вирощування соняшнику. 

Які ще переваги має насіння соняшнику Strube? 

Лутц Геррманн: Обираючи гібриди Strube, аграрій має можливість вибрати. Цього року, окрім класики, ми представляємо інноваційну, високотехнологічну грануляцію насіння соняшнику «Штрубе — Optistart». Грануляція насіння забезпечить вирівняний калібр, що в свою чергу дозволить отримати майже ідеальний розподіл рослин на полі, створить рівномірний старт і розвиток рослин та підвищить ефективність ЗЗР, також покращить умови цвітіння та збирання. Це все, звісно, дасть можливість отримати максимально можливий для зони врожай. 

Які гібриди Strube найбільше користуються попитом серед українських сільгоспвиробників і чому? 

Лутц Геррманн: Ми маємо великий досвід у селекції й потужне портфоліо сульфо-гібридів. Фаусто, Целсо, Меро завойовують усе більше площ у сільськогосподарських товаровиробників. Особливо хочу звернути увагу на Фаусто. Це один із найурожайніших гібридів у сульфо-технології. Він має потужний стартовий ріст, стійкість до вилягання і основних хвороб, особливо високу толерантність до сірої гнилі.

  Як ви оцінюєте свою частку на насіннєвому ринку України? Чи збільшилась вона порівняно з попередніми періодами? 

Лутц Геррманн: На ринку соняшнику ми досить недавно, але маємо стабільне зростання з року в рік завдяки якісній генетиці та гарним врожаям. Звісно, у планах — нарощувати свою присутність на насіннєвому ринку України. N.B. Селекція соняшнику Strube. Власні генетичні ресурси для стабільного урожаю

З якими складнощами ви стикаєтесь на насіннєвому ринку України? Та в чому бачите його переваги для себе? 

Лутц Геррманн: Ми лише зробили перший крок на цей ринок. І одразу ж маємо виклик про необхідність забезпечення посухостійкими гібридами. І це стало нашою перевагою, адже вся наша селекція посухостійка. Наше портфоліо задовільнить найвибагливішого аграрія (класичні гібриди — Баско, Орфео; сульфо — Целсо, Меро; також Фабуло КЛП). 

Чи плануєте розширювати перелік пропонованих в Україні гібридів?

Лутц Геррманн: Тенденції вирощування соняшнику і клімат змінюються. Ми маємо наперед передбачити всі можливі зміни і мати гідний гібрид для України. Ми кожного року випробовуємо більше 3000 гібридів і 10 надпотужних та найурожайніших вводимо до реєстру і готові пропонувати українським виробникам найкращі рішення.

Джерело: Аgroportal.uа

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta