Ефективна складова якісного силосу та заощадливого силосування

Ефективна складова якісного силосу та заощадливого силосування фото 1 LNZ GroupСилосні гібриди кукурудзи Leafy тa Leafy-Floury типу вирощуються в світі вже понад 25 років. Вони вважаються окремим типом кукурудзи та є ідеальними за показниками вмісту поживної цінності для тваринництва.

Вперше на українському ринку силосні гібриди Leafy та Leafy-Floury типу бренду UNIVERSEED представила компанія LNZ Group, зібравши передовий досвід селекціонерів з Америки та Канади. 

Для будь-якої культури вкрай важливо правильно вибрати умови вирощування та культивувати її належним чином. Утім, гібриди Leafy мають не лише відмінні агрономічні характеристики, необхідні для успішного вирощування будь-якоїкультури, а й унікальні агрономічні переваги.

Ефективна складова якісного силосу та заощадливого силосування фото 2 LNZ Group

Cилосні гібриди Leafy вивели, щоб подовжити період, протягом якого культура має ідеальні характеристики для збирання на силос. Зелена маса та початки таких рослин висихають повільніше і з однаковою швидкістю. Порівняно із силосно-зерновими гібридами вся рослина Leafy довше зберігає майже ідеальний для силосу рівень вологості (65%) і молочної стиглостіядра (50%).

При цьому довший період жнив дає аграріям більше можливостей зібрати найкращий урожай і зберегти корм найвищої якості.

Один із головних чинників, що впливають на потенціал виробництва молока, — це якість корму. Ексклюзивні силосні гібриди кукурудзи бренду UNIVERSEED мають відмінні агротехнологічні властивості для молочної галузі.

Ефективна складова якісного силосу та заощадливого силосування фото 3 LNZ GroupДля господарств, які займаються тваринництвом, дуже важливо, щоб силос був якісним, а процес силосування та зберігання — заощадливим. Таким вимогам цілком відповідають силосні гібриди UNIVERSEED. З досвіду користування агровиробники кажуть, що набагато кращий за якістю силос отримують із силосних гібридів, ніж із зернових гібридів, які використовували раніше. Саме ці гібриди найкраще підходять для отримання високоякісної сухої маси з максимальним урожаєм зерна та найкращою засвоюваністю клітковини.

Це ідеальне співвідношення зеленої маси і зерна, а більше зерна — це означає більш поживний корм і більше молока

Силосні гібриди від UNIVERSEED спеціально розроблені для господарств, які професійно займаються тваринництвом молочного напрямку. Гібрид кукурудзи типу Leafy (з високою облиствленістю рослин) або Leafy-Floury (облиствлені з борошнистим ендоспермом зерна) забезпечать високу врожайність і якість кормів. Це в свою чергу дозволить господарству покращити стан здоров’я тварин, збільшити прирости, кількість і якість молока і, зрозуміло, підвищить прибутковість.

Силосні гібриди кукурудзи UNIVERSEED вивели, щоб отримати силос з ідеальними властивостями та збільшити прибуток від молочної продукції за рахунок скорочення витрат на корм

Характеристики ідеального силосного гібрида мають повністю відрізнятися від характеристик зернового. Урожай цього типу має вирізнятися високим загальним вмістом засвоюваногокрохмалю та клітковини, довшим періодом жнив, протягом якого рослини підтримуютьпотрібний рівень вологості, достатнім рівнем цукру, що забезпечує ферментацію, і відносно низькою тривалістю силосування, щоб мати змогу заощадити на зберіганні та зменшити втратусухої маси. Крім того, силосний гібрид кукурудзи, що вводиться до повнораціонної суміші длятварин молочного напряму, має бути високоякісним і легко засвоюватися, добре пережовуватися та сприяти швидкому виробленню високоякісного молока.

Ще одна перевага силосних гібридів UNIVERSEED: велика кількість листків та висотарослини до 4 метрів

Ефективна складова якісного силосу та заощадливого силосування фото 4 LNZ GroupСилосні гібриди мають 8-13 листків над качаном, а це на 70% більше листкової поверхні над качаном, ніж у зернових гібридів, і відповідно загальна листкова поверхня на 40% більша.Також ці гібриди мають структуру з високим заляганням першого листка, що дає змогу залишати стебло на рівні 50 см без втрати листової поверхні та при цьому менше насичувати силос соломою.

Для отримання на виході дійсно якісного силосу кукурудза має відповідати певним критеріям: найбільша кількість листя кукурудзи має розташовуватися над качаном, сам качан повинен бути великим за розміром і мати потрібний вихід зерна до маси.

Лінійка силосних гібридів UNIVERSEED представлена наступними гібридами:

 • S2610/EXPG600 (ФАО 260). Середньоранній гібрид із зубоподібним типом зерна. Має високу стійкість до фузаріозу та сажкових хвороб, швидку вологовіддачу та ранній строк збирання. Рекомендований для всіх зон вирощування. 
 • S3825 (ФАО 380). Середньостиглий гібрид із зубовидним типом зерна. Має високу початкову енергію росту, високу стійкість до фузаріозу та сажкових хвороб. Стабільний та пластичний, придатний для вирощування на піщаних ґрунтах. Рекомендовано для всіх зон вирощування.
 • S3909 (ФАО 390). Середньостиглий гібрид силосного призначення. Має добру холодостійкість, пластичність. Характеризується високою стійкістю до сажкових хвороб та фузаріозу.Рекомендовано для всіх зон вирощування.
 • S4210 (ФАО 420). Середньопізній гібрид силосного призначення. Має високий потенціал. Містить високий вміст крохмалю у клітинах тканин. Рекомендовано для достатнього та нестійкого зволоження.
 • S4210/EXPG607 (ФАО 420). Середньопізній гібрид силосного призначення. Високий потенціал, високорослий, до 14 листів над качаном, добра посухостійкість, висока зернова продуктивність, широке вікно збирання. Містить високий віст крохмалю у клітинах тканин.

Джерело: Аgroportal.ua

Партнери LNZ Group

 • LNZ Web
 • Tevitta
 • DEFENDA
 • UNIVERSEED
 • BASF
 • Limagrain
 • SesVanderhave
 • Syngenta