Дві складові розвитку агросектору України фото 1 LNZ GroupЯгідні трейдери та малі фермери матимуть значний вплив на розвиток агрокомплексу України.

Таку думку висловив директор LNZ Web, керівник напрямку UNIVERSEED Віктор Кравченко.

«Я бачу дві складові розвитку агрокомплексу в Україні. Перша — це утворення в майбутньому ягідних трейдерів. Фермери та одноосібники, як на мене, будуть орієнтовані на ягідництво, де більший дохід з гектара, акумулюватимуть урожай та відправлятимуть його на експорт», — зазначив він.

Другий напрям, за словами Віктора Кравченка, — зростання кількості малих фермерів.

«Я живу в досить великому селі — понад 3000 жителів. Але навколо населеного пункту проживає 300-500 мешканців. І вибір у людей невеликий: або їхати у міста, або ставати одноосібниками та працювати на своїй землі», — додав експерт.

Він зазначив, що на власному досвіді зрозумів складну специфіку роботи з ягодами. За 50 км від Лебедина, у Водяниках, є завод із заморожування овочів і фруктів, де закуповувалися ягоди у селі й заморожувалися. Продукцію експортували до найближчих країн: Польщі, Німеччини, Франції.

«У перший рік ми закупили 350 т малини. Цей рік був провальним. Ми не врахували багатьох факторів. Якість малини, логістика, структура витрат — усе було з похибками. Але на другий рік ми закупили 200 т і отримали позитивний фінансовий результат», — розповів Віктор Кравченко.

Потім стало зрозуміло, що малина, закуплена у приватних господарствах, ніколи не буде ідеальною.

«Коли маєш тисячу постачальників, то всі ягоди виявляються різними. Тоді я збагнув, що потрібно розвивати базу на своїх полях, зі своїми людьми та централізувати під власне виробництво. Зараз ми створюємо базу: у нас буде 20 га малини, 20 га суниці та 117 га вишні. Це мій напрям, де мене підтримує директор нашого СТОВ «ЛНЗ-Агро» Роман Франчук», — додав експерт.

На наступному етапі вирішено створити потужну виробничу базу на 3000 тонн.

«Надалі плануємо або будувати власний завод із заморожування, або так само співпрацювати з наявними заводами на аутсорсі: Сміла, Водяники та два заводи на Вінниччині», — підсумував Віктор Кравченко.

Джерело: Agroportal.ua