Досвідом та працею. Відповідальність за результат — це насамперед задоволений клієнт

Директор з оптової торгівлі Тернопільського регіонального представництва LNZ Group Микола Юськів вважає роботу в агросекторі однією з найперспективніших: можна бути впевненим у завтрашньому дні, адже забезпечення людей продовольством — одна з найперших і найважливіших потреб людини.

Досвідом та працею. Відповідальність за результат — це насамперед задоволений клієнт фото 1 LNZ GroupЖиття склалося так, що вже з дитинства жив «аграрним життям»: допомагав своєму дідові на полях, коли він працював у колгоспі трактористом. Навчаючись у Бережанському агротехнічному коледжі, поїхав на практику до Данії, де на фермі займався вирощуванням зернових. Там я вперше побачив і освоїв навігаційні системи, яких у нас в Україні ще в той час не було, навчився керувати тракторами типу John Deere, Valtra, Claas. Перша моя спеціальність — механізація сільськогосподарського виробництва. Освіту агронома здобував у процесі роботи: спочатку в коледжі, потім у Львівському національному аграрному університеті в магістратурі.

Після проходження стажування у Данії влаштувався на роботу супервайзером (помічник агронома) в аграрну компанію у 2009 році. В липні 2017 року мені запропонували перейти до LNZ Group директором з оптової торгівлі Хмельницького представництва, яке включало дві області: Тернопільську та Хмельницьку. На сьогодні я відповідаю за вісім областей.

Намотую від 5 до 7 тис. км на місяць у гарячий сезон продажів

Намотую від 5 до 7 тис. км на місяць у гарячий сезон продажів. Починаючи з листопада і по лютий-березень великий попит на насіння соняшнику, кукурудзи, ярих зернових і засоби захисту: гербіциди та фунгіциди. Одні господарства мають можливість закупити насіннєвий матеріал і пестициди відразу на рік, інші — тільки на першу обробку ґрунту.

В червні фермери Західної України починають закуповувати насіння ріпаку, озимих культур, пшениці, ячменю і засоби захисту від бур’янів, регулятори росту для правильного внесення цих культур у ґрунт.

Якісний продукт і якісний сервіс завжди повинні йти в дуеті

На жаль, на аграрному ринку дуже бракує кваліфікованих людей, які готові відповідати за результат.

Для мене це насамперед задоволений клієнт, який стає твоїм постійним покупцем. Зазвичай клієнту потрібен товар уже і на вчора. Тому дуже важливо поставити якісний товар вчасно та кваліфіковано розповісти, як правильно продукт застосувати. Якщо логістика затягується навіть на 3-5 днів, тиждень, то можна втратити клієнтів. Якісний продукт і якісний сервіс завжди повинні йти в дуеті.

Тому для продавця одна з найважливіших професійних якостей — компетентність. В 99% саме менеджер комунікує з клієнтом, і, відповідно, він має бути компетентним, щоб грамотно порекомендувати та підібрати продукт. Звичайно, всього людина не може знати, тому ми завжди можемо звернутися за консультацією до інших відділів, у тому числі до агрономічного, але в більшості питань ти маєш розбиратися сам.

Виявилося, що працювати з людьми не набагато простіше, ніж десь у полі

Звичайно, менеджер має бути комунікабельним і стресостійким. Адже інколи доводиться спілкуватися з нервовими клієнтами. Чесно кажучи, коли я працював у агрономічній сфері, ми з колегами вважали, що «продажникам» набагато легше гроші заробляти (сміється). Але так сталося, що і мене доля закинула в цю професію, і тепер я на своїй шкірі відчуваю, що таке спілкування з різними клієнтами. Виявилося, що працювати з людьми не набагато простіше, ніж десь у полі.

Але з будь-яких життєвих ситуацій виносяться свої уроки, нові навички, знання та знайомства, які в подальшому допомагають у житті. Допомагає в роботі сильна мотивація якоюсь ціллю. І, звичайно, сім’я, яка розбавляє всі негативні робочі моменти.

Захоплюють люди, які знаходять вихід із найкритичніших життєвих ситуацій, залишаючись людьми

Мене завжди захоплювали люди, які постійно ставлять перед собою амбітні цілі, навчаються нового, сучасного. Люди, які в найкритичніших життєвих ситуаціях не опускають руки, а шукають вихід, але при цьому не переступають через інших, залишаючись людьми. Тому вважаю, що ким би не був і де б не працював — завжди треба залишатися людиною.

Раджу навчання старатися доповнювати практикою

Всім, хто тільки планує пов’язати своє життя з аграрною сферою, раджу навчання старатися доповнювати практикою. Можеш мати червоний диплом, але коли опиняєшся сам у полі — перед тобою стоять інші вимоги та завдання. У мене була ситуація, коли я ще працював агрономом: прийшли у наш відділ на стажування молоді люди після вищих навчальних закладів, де вони були відмінниками. В результаті з п’яти чоловік залишилося працювати тільки двоє. Інші думали, що вони будуть тільки командувати, вивчаючи ситуацію на полі за звітами та з допомогою комп’ютера. Але в сільському господарстві так не виходить. Агронома можна порівняти з лікарем, який лікує рослини різними препаратами, якимись маніпуляціями, допомагає їм правильно розвиватися.

Джерело: Аgroportal.ua

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta