Досвідом та працею. Працювати в агрохолдингу — це велика відповідальність і можливість випробувати себе як фахівця

Якщо дрібний бізнес може керуватися інтуїцією, то великій компанії без економічного відділу не обійтися. Економісти є першими помічниками керівника, без них — це як рухатися в темряві.

Директор з економіки та контролінгу LNZ Group Інна Тищенко працює в агрохолдингу з 2010 року, відколи постало завдання організувати і налаштувати управлінський облік для забезпечення менеджменту компанії інформацією про ефективність кожного напряму бізнесу, який діяв у компанії.

На той час LNZ Group займалася вирощуванням сільгоспкультур на площі близько 10 тис. га, мала елеватор, тваринництво, дистрибуцію й активно розвивалася.

За 11 років компанія виросла до рівня великого аграрного холдингу. Наразі в обробітку більше 84 тис. га землі в різних регіонах, побудований завод із переробки кукурудзи в качанах, нові елеватори, суттєво розширена дистриб’юторська діяльність та ще багато іншого.

Аграрна сфера, звичайно, має свою специфіку, але вона мені близька і знайома. Я люблю землю, навіть у школі мала мрію бути селекціонером, але пішла в економіку

Успіхи компанії дуже тішать і мене особисто. Адже наскільки успішно працює компанія, залежить і від того, яку інформацію отримує керівництво про діяльність кожного напряму, собівартість продукції та послуг, слабкі сторони в бізнесі, де є проблеми, де неефективно використовуються ресурси, які є резерви для покращення роботи, який напрям слід розвивати, а який — кардинально змінити.

Саме таку інформацію надає створений і підпорядкований мені відділ з економістів та аудиторів, який називається «відділ контролінгу».

Освіту економіста здобула у Одеському інституті народного господарства на факультеті бухгалтерського обліку в промисловості. Але життя розпорядилося так, що довелося зіштовхнутися з обліком і у будівництві, і в торгівлі, і у сільському господарстві. Тому, скільки працюю, стільки й навчаюся. Щоб бути хорошим економістом, потрібно знати не тільки економіку, а й бухоблік, виробництво, на якому працюєш, програмне забезпечення.

Хоч робота і складна, але ніколи не шкодувала про свій вибір. Мені зрозуміла мова цифр, за якими стоять товарно-матеріальні цінності, розрахунки, доходи, витрати, прибутки і збитки, а то й доля бізнесу.

Мені приносить особливе задоволення розплутати будь-який клубок, розкласти все по поличках, щоб усім все стало ясно і зрозуміло

Мене захоплює те, що я працюю у великій компанії, яка росте, розширюється, прагне нового. Це стимулює мене розвиватися далі, вивчати щось нове. Працювати в агрохолдингу — це велика відповідальність і можливість випробувати себе як фахівця. Ти поринаєш у роботу з головою. Особливо, коли стоїть якесь складне завдання, думки про те, як його виконати, не полишають тебе ні вдень, ні вночі. Але яке отримуєш задоволення, коли знаходиш оптимальне рішення чи відповідь на поставлене запитання.

Компанія досягла таких успіхів завдяки злагодженій роботі усіх підрозділів та націленості на результат

До LNZ Group я працювала в об’єднанні, яке потім перетворилося на акціонерне товариство. До нього також входило багато підприємств, діяльність його була пов’язана з промисловим виробництвом, будівництвом, рослинництвом, тваринництвом, торгівлею. Тому, коли я прийшла в цю компанію, мені було зрозуміло, з чого починати і як будувати роботу. Перш за все була створена система, до якої залучили головних бухгалтерів, економістів усіх підприємств компанії, були розроблені форми та зміст звітів, інформації та строки, в які вони повинні надаватися. Крім того, була розроблена єдина облікова політика управлінського обліку, за якою працюють усі підприємства компанії.

Я сама завжди ставлюся до своєї роботи так, як би я працювала на свій особистий бізнес, і того ж вимагаю від своїх підлеглих

Дуже поважаю людей порядних, розумних, цілеспрямованих, енергійних, працьовитих, креативних і тих, що горять своєю роботою. З ними приємно і цікаво працювати. Найбільше ціную в людях порядність і працелюбність.

Дуже люблю нашу природу, не перестаю захоплюватися її красою в будь-яку пору року. Від неї черпаю натхнення працювати, творити, розвиватися. А ще мене надихає моя сім’я, я своїм прикладом хочу показувати їм, що потрібно йти вперед, ніколи не зупинятись, не зважати на обставини, які заважають, а впевнено рухатися до своєї мети, як кажуть: «дорогу здолає той, хто йде».

Коли емоції мене переповнюють, починаю викладати думки на папері. Так, друком видала дві невеликі книжечки: одну професійного напряму «Економіка для керівника. Практичні поради: коротко і доступно», іншу — «Там, де босоніж бігала колись». Це спогади про дитинство: який був побут, традиції, як жили, навчалися, проводили канікули в той час.

Крім того, веду свій блог тематичного спрямування, в якому популяризую роботу економістів, піднімаю питання економічного характеру.

Хочу побажати всім, хто працює в аграрній сфері й не тільки, насамперед любити свою роботу, постійно підвищувати свій професійний рівень, бути ентузіастом своєї справи. А ще — займатися тим, у чому ти профі: агроном повинен вирощувати культури, механік — відповідати за техніку, ветлікар — лікувати тварин, фінансист — займатися фінансами, бухгалтер — вести облік, а економіст — робити економічні аналізи.

Аграріям хочу побажати в міру дощику, в міру тепла, родючої землі та високих урожаїв!

Джерело: Agroportal

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta