Досвідом та працею. Найголовніше в житті — йти до своєї мети до кінця

Ярослав Юдін вважає свою професію творчою. Ще в університеті він зрозумів, що агробізнес завжди буде у тренді, і ця сфера постійно потребує нових професійних кадрів.

Досвідом та працею. Найголовніше в житті — йти до своєї мети до кінця фото 1 LNZ GroupLNZ дуже динамічно розвивається, а головне, разом із нею розвивається і вся її команда: і в плані досвіду, і в плані кар’єри

У агродистрибуцію потрапив після закінчення Житомирського національного агроекологічного університету. Перейшовши до LNZ Group у 2015 році, я мав уже певний досвід роботи, напрацьовану клієнтську базу та велике бажання професійно рости. LNZ Group надала мені таку можливість. Сьогодні компанія працює в багатьох напрямках: агровиробництво і зернотрейдерська діяльність, дистрибуція і заводи з виробництва насіння та ЗЗР.

Коли я прийшов до LNZ Group, то відповідав за дві області: Житомирську і Вінницьку. Але клієнтська база настільки швидко виросла, що покрити дві-три території одночасно сьогодні вже складно. Тому було прийнято рішення відкрити у Вінниці окреме представництво.

В основному агровиробники закупки роблять комплексно. Будь-який хороший агроном на 90% розуміє, що йому потрібно на майбутній рік. Звичайно, погода вносить свої корективи, але це вже дозакупівля тих 10-15%, які вони не можуть прорахувати. Наприклад, у травні добре продаються мікродобрива, які беруть практично по факту, за тиждень до внесення в ґрунт.

Поява своїх ексклюзивних брендів, у яких розумний баланс «ціна-якість», вивела компанію на новий рівень продажів. До того ж LNZ практикує закордонні поїздки для наших партнерів на заводи в Китаї, де знаходиться виробництво ЗЗР для бренду DEFENDA. Мені теж випала можливість супроводжувати наших клієнтів. Така практика зміцнює відносини з клієнтами, які переконуються, що в Китаї теж виробляють якісні продукти. Сьогодні там зосереджено виробництво багатьох мультинаціональних брендів.

Ми не лише продаємо брендовий продукт, ми продаємо технологію

У LNZ Group багато переваг: якісний продукт, розумна ціна, своєчасна доставка, повний пакет продуктів, починаючи від насіння і закінчуючи агрохімією, тобто ми даємо клієнту все, що потрібно йому для правильного посіву. Але, думаю, що найбільше клієнти цінують опцію агрономічного супроводу.

Ми не лише укладаємо угоди про продаж товару, але й присутні на його розвантаженні, часто беремо участь у посіві та внесенні наших продуктів. Завжди треба бути на зв’язку — 24/7, тому що можуть зателефонувати і о п’ятій ранку, і о 12-й ночі. До кожного з них потрібно знайти індивідуальний підхід.

Звичайно, є партнери, які мають у своєму господарстві досвідчених агрономів і не потребують такої послуги. Крім того, ми допомагаємо не лише виростити гарний урожай, але й реалізувати його за вигідною ціною. Така можливість є не у всіх регіонах, а тільки там, де знаходяться нашіелеватори. Ми можемо запропонувати сільгоспвиробнику вигідну форвардну програму: поміняти зерно на нашу продукцію. Тобто в нас повний сервіс від посіву до збирання. Моє завдання — забезпечити його на високому рівні. 

Будь-який хороший продукт може зіпсувати поганий спеціаліст, який не вміє пояснити, як цим продуктом правильно користуватися

Регіональному представнику потрібно на 99% орієнтуватися в усіх продуктах, напрямках, починаючи від норми висіву і закінчуючи тим, чим протравлене насіння, як відкалібрувати посівний комплекс. Отримувати нові знання про продукти, бути постійно в курсі інновацій у агрокомплексі допомагають наші партнери — Syngenta, Bayer, BASF та інші, продукцію яких ми представляємо. Вони часто проводять конференції, навчання у формі онлайн-семінарів.

Якщо рахувати загалом за рік, то приблизно раз на місяць ми проходимо якесь навчання.

У вільний час займаюся спортом: футболом, плаванням, відвідую тренажерний зал. Це ті місця, де вимикається мозок, телефон і йде повний релакс, який необхідний для перезавантаження.

Дуже важливо знайти ту компанію, в якій тобі комфортно працювати

Мабуть, найголовніше в житті — йти до своєї мети до кінця. На початку може бути важко, але це тільки на початку. Звичайно, по життю траплятимуться перешкоди, але головне — правильно розпочати і будувати все без обману, чесно та порядно. Ще дуже важливо знайти ту компанію, в якій тобі комфортно працювати. З власного досвіду можу сказати: якщо ти потрапляєш у компанію, де все працює, як годинник, як в LNZ Group, то й сам працюєш таким же чином. Люди, які тебе оточують, мають дуже великий вплив на твоє життя.

А молоді я можу сказати однозначно — агробізнесом варто займатися, і неважливо, чи ти агроном, чи директор господарства, чи механізатор, чи комбайнер. Це перспективна робота в Україні, і не потрібно шукати заробіток за кордоном.

Джерело: Аgroportal.ua

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta