Досвідом і працею. Срібло за відданість, або Як пропрацювати в компанії 25 років

Сергій Лучка багато років контролює якість на всіх ланках виробництва компанії LNZ Group, в тому числі й готову продукцію. Виконувати таку роботу на масштабному виробництві — непроста справа, яка не всім під силу. Та наш герой має 25 років досвіду в компанії завдяки надмірній відповідальності та педантичності.

Досвідом і працею. Срібло за відданість, або Як пропрацювати в компанії 25 років фото 1 LNZ Group

Коли я прийшов працювати в компанію, вона мала зовсім іншу структуру —лише завод із доробки насіння цукрового буряку. Завод був потужний, на той час тільки три заводи в Україні переробляли насіння цукрового буряку і забезпечували ним Союз.

З часом площі під цукровим буряком значно зменшилися, як і обсяги замовлень. Пам’ятаю цікаву історію: завод працює, надходження сировини для виробництва насіння немає, замовлень теж, але ми мали на складах певні залишки сировини гіршої якості з попередніх періодів, адже насамперед переробляли якісну сировину, а гіршу відправляли на склад. І тут така ситуація. Переговорили з керівництвом, вирішили: з того, що маємо, спробувати виробити якісний посівний матеріал. Почали дороблювати, експериментувати і дійшли до потрібної якості, отримали показники схожості 99%.

Тож у житті все можливо, головне — мати чітку ціль та разом із командою однодумців рухатись у потрібному напрямку.

Досвідом і працею. Срібло за відданість, або Як пропрацювати в компанії 25 років фото 2 LNZ Group

Потім була модернізація заводу, поставили нове обладнання європейського рівня, яке могло дороблювати не лише насіння цукрового буряку, але й інших культур. Збудували новий надсучасний завод для виробництва насіння кукурудзи. Ми отримуємо насіння з Туреччини, Румунії, але на нашому заводі за якістю, калібруванням, чистотою — продукція краща. І сьогодні на потужностях LNZ Group ми можемо виробляти насіння кукурудзи, соняшнику, пшениці, ячменю, сої.

Мотиватором, який забезпечує мені потрібний робочий заряд, є результат роботи. У моєму випадку — це отримання якісної продукції. Важливо, щоб я взяв пробу, провів аналіз, і за всіма показниками результат мене тішив. Це найвищий показник, який підтверджує, що я знаходжусь на своєму місці.

Завод працює сезонно. Та в сезон працює цілодобово. Перед початком посівної — найнапруженіший час і дуже завантажений період. Є невелика перерва, коли на полях вже є сходи і до початку жнив — це для нас час підготовки до наступного сезону. Запускаємо завод із доробки насіння, коли починається збір зернових на насіння, і він працює на повну потужність до кінця травня. У сезон часто затримуюсь на роботі, але коли бачиш хороші результати і задоволений ними, то це того варте.

Досвідом і працею. Срібло за відданість, або Як пропрацювати в компанії 25 років фото 3 LNZ Group

Моя перша робота в LNZ Group була на підсобному господарстві, адже я закінчив НУБіП, колишню Українську сільгоспакадемію, за спеціальністю зоотехнія. Згодом перейшов на виробництво. Звісно, порівняно з тваринництвом мені на виробництві насіння все було новим і незнайомим, але доводилося вчитися, як кажуть, по ходу справи. Треба було розібратися, як налаштувати лінію на заводі, зрозуміти всі процеси та що потрібно зробити, аби отримати кращі показники. Перша справа, яку почав робити самостійно, — приймав на елеваторі збіжжя. Не було коли вчитися теорії, відразу була практика.

З дитинства мріяв стати біологом, тож частково моя мрія реалізувалася, адже працюю з основою — насінням у рослинництві. Сьогодні в LNZ Group працює набагато більше людей, ніж раніше. Умови порівняно з іншими компаніями тут дуже хороші, для молоді особливо: є робота, розвиток, гідна оплата праці.

Та насамперед молодим людям перед вибором професії потрібно визначатися: чим у житті займатися та, незалежно від обраного шляху, бути трудолюбивим. Також радив би молодим людям берегти здоров’я, адже коли про це починаєш задумуватись, може бути запізно. І ще дуже важливо вміти бути другом — це одна з головних людських якостей.

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta