Досвідом і працею. Брат за брата, або Спільний розвиток працівників та компанії

Попри те, що у батьків Олега та Олександра Воликів є невеликий власний бізнес, обидва сини вирішили піти власним професійним шляхом, обравши для реалізації своїх вмінь і талантів одну компанію на двох. Більше того, брати працюють в одному відділі логістики LNZ Group.

Досвідом і працею. Брат за брата, або Спільний розвиток працівників та компанії фото 1 LNZ Group

Олександр Волик:

Брати Волики навчалися в одному виші — Черкаському державному технологічному університеті. Після завершення обидва повернулися в с. Лебедин Черкаської області та почали працювати в Групі компаній LNZ Group.

Олександр Волик: Вперше потрапив у компанію на виробничу практику під час навчання, і по закінченню навчального закладу мене запросили на роботу. На той час компанія була не така велика, як зараз, і спочатку я працював у відділі експедиції, займався дистрибуцією та супроводом товарів невеликих фасувань до клієнтів. Потім став менеджером зі збуту і з часом доріс до заступника керівника відділу логістики. Пройшовши цей шлях, а я вже працюю в LNZGroup 10 років, можу сказати, що в кожного з цих напрямів є свої особливості, але нічого надважкого чи такого, з чим не можна впоратися, не було.

Олег Волик: Після закінчення інженерного факультету я почав працювати менеджером із продажів посівного матеріалу. На мій погляд, LNZ Group — надійна компанія, тому обрав її як першу роботу і ніколи про це не жалкував. Я сам із Лебедина, тому з історією компанії трохи знайомий. Ще зі школи мені був цікавий агробізнес, технологічні процеси з виробництва продукції.

Зараз подобається колектив, у якому працюю, керівництво, яке мотивує розвиватися разом із компанією. Вже 7 років займаю посаду начальника відділу логістики LNZ Group.

Олександр Волик: Сьогодні наш логістичний відділ складається з логістичного центру, який знаходиться в Лебедині, де працює 10 логістів. Також маємо представництво в кожній області. Логістичний центр займається розвантаженням складських приміщень, дистрибуцією, продажами, взаємодіємо з менеджерами та клієнтами.

У нас дуже дружний колектив, тому, мабуть, і працюється комфортно та просто. Навіть з іншими відділами компанії чудові стосунки. Керівництво не шкодує свого часу та коштів на підтримку корпоративного духу колективу.

Олег Волик: Коли сформувався відділ логістики, там було 2 людини, зараз — 10 працівників.

Я вважаю, що мотивація для якісного виконання справи має бути в кожного своя, якщо її немає — це не наш працівник. Тому, як би не спонукало керівництво — заставити полюбити свою справу неможливо.

Ми в пошуку нових працівників, оскільки компанія росте, і потрібні нові кадри.

Досвідом і працею. Брат за брата, або Спільний розвиток працівників та компанії фото 2 LNZ Group
Олег Волик

Олександр Волик: Робота в LNZ Group дуже зблизила з аграрним сектором. Наше керівництво правильно пов’язує роботи всіх відділів, ми розуміємо, що потрібно агроному, інженеру чи іншим структурним підрозділам. Ми спілкуємося, і фактично кожен знає всі процеси, які відбуваються в усіх напрямках, ми знаємо плани інших відділів.

При цьому в кожного підрозділу є свої особливості роботи. Наприклад, у відділу логістики сезон починається на два місяці раніше, ніж в агрономів. Ми починаємо до нового року завозити препарати і посівний матеріал, і наш сезон з посівного матеріалу триває до того часу, поки все відсіють. Але ще є сезон із ЗЗР, який триває до кінця жовтня. Влітку, щоправда, маємо менші навантаження, найважче працюється три місяці до червня. Тому в такі «гарячі» періоди буває, що доводиться затримуватися, щоб вирішити виробничі питання. Від нашої роботи залежать інші: якщо ми не доставимо вчасно посівний матеріал чи ЗЗР, то зірвемо посівну кампанію. Але в нас такого не буває.

Олег Волик: Від початку року до закінчення посівної у нашого відділу дуже напружений період, тому часу на роботі проводимо досить багато. Звичайно, надихаюсь своєю сім’єю, це моя розрядка. Також цікавлюсь футболом. В LNZ Group є своя футбольна команда, я не граю, але активно вболіваю, намагаюсь їздити на кожен матч.

В роботі мені допомагають знання, здобуті в університеті, оскільки інженерія дотична до логістичної справи.

Логістика для мене дуже цікава справа — ти ніколи не сидиш на місці, постійний рух та комунікація. У нас багато дистрибуційних складів по регіонах.

Досвідом і працею. Брат за брата, або Спільний розвиток працівників та компанії фото 3 LNZ Group
Олександр Волик:

Олександр Волик: Найбільше мотивує ставлення керівництва до кожного працівника. Важливо, щоб тобі було приємно йти на роботу. І в LNZ Group це є. Люди помилково думають, що головне — фінансова складова. Які б ти кошти не отримував — якщо немає зв’язку колективу з керівництвом, ніколи не буде налагоджених процесів і не буде віддачі та розвитку компанії.

Якби обирав заново спеціальність, то пішов би в агрономію. Просто з дитинства мене захоплювала техніка, яка працює на полях. Сам процес дуже цікавий — посіяти, потім рослина росте і дає врожай Це неймовірні речі.

Олег Волик: Якби не LNZ Group, я все одно працював би в агросфері, можливо, це була б агрономія. Це також постійних рух, нові знання та виклики.

Я вважаю, що в будь-якій справі основним є саме результат виконаної роботи. І цілі кожен має ставити собі самостійно, оскільки без їх досягнення неможливий розвиток.

Зараз обов’язково всім, хто хоче розвиватися, рости як особистісно, так і в кар’єрі, потрібно навчатися, й ініціатива має йти від самого працівника. Добре, якщо компанія в цьому допомагає.
Ми постійно, 3-4 рази на рік, їздимо на курси підвищення кваліфікації, відвідуємо різноманітні семінари.

Олександр Волик: Людям, які вирішать пов’язати своє життя з агро, потрібно мати терпіння, не боятися навчатися і бути готовими до того, що робочого графіку з 9:00 до 18:00, як у більшості, тут немає. Це професія, якій ти повинен віддаватися на всі 100%.

Олег Волик: Тим, хто зараз починає свою кар’єру, я точно раджу бути наполегливими, мати побільше терпіння та постійно навчатися як у навчальних закладах, так і шукати додаткові курси, до яких зараз є необмежений доступ.

***

Олег та Олександр, окрім спільних сімейних цінностей, поважають у людях цілеспрямованість, наполегливість та чесність. До того ж і самі намагаються виховувати в собі ці риси та відповідати встановленим критеріям. Але кожен із них особистість, наполегливістю та працелюбством вони досягають поставлених цілей, хоча в кожного свої вершини.

Джерело: Agroportal.ua

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta