Десикація сої: чому, коли і як варто проводити

Десикацію сої варто проводити з урахуванням декількох факторів, щоб забезпечити максимальне досягнення урожаю, оптимальний термін збирання і високі якісні параметри зерна.

Десикація сої: чому, коли і як варто проводити фото 1 LNZ GroupПроведення десикації сої є важливим аспектом, який сприяє досягненню максимального урожаю, оптимального терміну збирання та високої якості зерна. 

Існує кілька підстав для проведення десикації.

По-перше, якщо рослини сої мають чітко виражене нерівномірне дозрівання, це ускладнює встановлення оптимального терміну збирання. Десикація дозволяє збирати урожай, коли більшість бобів буде належним чином дозрілими, що покращує якісні показники врожайністі

По-друге, якщо посіви сої страждають від забур’яненості, проведення десикації допомагає знизити конкуренцію, що поліпшує збір урожаю та якість зерна.

Крім того, якщо погодні умови характеризуються підвищеною вологостю, існує ризик псування зерна. Десикація перед збором допоможе знизити вміст вологи в зерні і забезпечить оптимальні умови для збору.

Десикація сої: чому, коли і як варто проводити фото 2 LNZ GroupТакож, проведення десикації може бути необхідним для швидшого звільнення поля для проведення посіву наступних культур. У разі використання орендованої техніки, дотримання графіку збору врожаю є важливим. Десикація допомагає планувати збір урожаю точніше, що знижує втрати та забезпечує ефективне використання техніки.

Загалом, оптимальний час для проведення десикації сої — це фаза початку побуріння бобів нижнього та середнього ярусів, при вологості зерна не більше 35%, і коли загальна врожайність, маса 1000 насінин та якісні показники зерна залишаються на оптимальному рівні. Дотримання цих порад допоможе забезпечити успішну десикацію сої з максимальним досягненням урожаю та якістю зерна. Враховуючи всі ці підстави, десикація сої забезпечує оптимальні умови для досягнення високої продуктивності, покращення якості зерна та максимального урожаю, що є ключовим для успішного вирощування сої.

Поради щодо проведення десикації сої

  Вибір препарату на основі диквату: для ефективної десикації посівів сої рекомендовано віддавати перевагу препаратам, що містять дикват.

Контактна дія диквату: дикват є контактною діючою речовиною, яка швидко поглинається рослинами та порушує процеси фотосинтезу, що призводить до руйнування мембран клітин, зневоднення та повного висихання рослин.

Бренд DEFENDA пропонує препарат Диквалан з діючою речовиною Дикват, 150 г/л, який рекомендується вносити із нормою 2-3 л/га. Цей контактний десикант призначений для підсушування сої перед збиранням та значно знижує вологість насіння, що зменшує витрати на його сушіння.

Оптимальна температура: враховуйте оптимальну температуру повітря під час внесення десикантів, яка становить 15-25°C.

Враховуйте умови внесення: оберайте відповідну техніку та високоякісні препарати для забезпечення максимальної ефективності десикації. Враховуйте умови їх внесення, щоб досягти оптимальних результатів у збиранні урожаю сої.

Дотримання цих порад допоможе забезпечити успішну десикацію сої з максимальним досягненням урожаю та якістю зерна.

Джерело: agroportal.ua

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta