Чи витіснять нові формати традиційні Дні поля?

Нинішній рік став дебютним для нового формату обміну досвідом, який запропонувала компанія LNZ Group. Він називається LNZ Hub.

Чи витіснять нові формати традиційні Дні поля? фото 1 LNZ Group

У компанії вирішили не влаштовувати великі Дні поля на кількасот учасників, а натомість орієнтуватися на індивідуальний підхід до кожного з клієнтів. Замість шоу-програм продемонструвати технології в деталях на демоділянках і товарних посівах, експертизу у насіннєвому бізнесі, потужності власного насіннєвого заводу.

Усі бажаючі могли замовити собі індивідуальні екскурсії та консультації профільних менеджерів LNZ Group кожного дня впродовж місяця — з 15 серпня по 14 вересня. Багато хто охоче скористався такою можливістю.

AgroPortal.ua розпитав учасників LNZ Hub, чи до вподоби їм новий формат, та що аграрії-практики для себе почерпнули, побувавши у гостях на Черкащині.

Роман Кучер, співвласник агрофірми «Дитятки», Київська область:

Я представляю молоде господарство, яке працює лише 2 роки. Активно шукали насіння. Спочатку думали, як зекономити, доки не переконалися, що головне — турбуватися про якість, якщо хочемо отримати результат. Друзі порадили перевірений посівний матеріал від LNZ Group. Посіяли їхні соняшник та кукурудзу і не пошкодували. На соняшнику отримали майже 100%-ву схожість. Окрім того, технологія відповідала особливостям нашої зони.

Скористалися запрошенням відвідати LNZ Hub, індивідуально поспілкуватися зі спеціалістами. Приїхали у зручний для нас час. Практично цілий день роздивлялися і дослідні ділянки, і товарні та насіннєві посіви, і лабораторію та, звісно, насіннєвий завод LNZ.

Нам все показували керівники відділень, кожен за своїм напрямком. Бачимо, що вони дуже заглиблюються в кожну деталь.

Приємно вражений рівнем дослідних ділянок. Навіть не думав, що, крім наукових установ, хтось у нас ще так ретельно та прискіпливо веде професійні дослідження. Цікаво було побачити розміщені у шаховому порядку ділянки, на яких працює спеціальна збиральна техніка.

Ми приглядалися і до насіння, і до систем живлення, багато запитань ставили технологам та агрономам. У нас специфічна зона — Полісся, переважно піщані ґрунти. Тому маємо свої нюанси. Мене цікавила специфіка дробного живлення. З наступного року будемо застосовувати звужені міжряддя задля збільшення площ поверхні живлення. При цьому краще закривається ґрунт від випаровування. А в LNZ вже практикують такий метод на товарних посівах соняшнику. То ми домовилися бути постійно на зв’язку, щоби обмінюватися результатами. Для нас це неоціненно, бо це ж прямий досвід.

Чи витіснять нові формати традиційні Дні поля? фото 2 LNZ Group

Переглянули всі лабораторні комплекси. Масштаби заводу захоплюють. Особливо приємно, що у них для калібрування вже використовують фотосепаратор. Це переконує у якості насіння.

Володимир Олійник, заступник директора ПСП «Новоселиця», Житомирська область:

З LNZ працюємо 2 роки, раніше відвідували їхній завод, і нам, як партнерам, безкоштовно організовують інсектицидне протруювання насіння.

Але у серпні їздили подивитися й інші потужності LNZ Group в новому форматі. LNZ Hub категорично відрізняється від усіх інших форматів, бо немає поспіху. Ми фактично працювали 2 дні: приїхали по обіді, мали час ще до вечора, а наступного дня ще дооглянули все, що нас цікавило. Ніхто не бігав галопом, не гнав у шию, все спокійно і виважено. Нас, гостей, було набагато менше, аніж менеджерів компанії, які все нам докладно, терпляче розповідали і відповідали на запитання кожного. Я з’ясував усі деталі, які хотів. Упевнений, що нічого не пропустив корисного.

Цікаво було подивитися демоділянки, де в одному місці зосереджена така широчезна лінійка рослин з різним ФАО. Ми теж для себе закладаємо невеличкі демо, але з таким масштабом не зрівнятися!

Купуємо через LNZ і засоби захисту, тому придивлялися і до їхніх дослідів із системами захисту. Зокрема, й завдяки ретельному аналізу ґрунту тут спостерігають за післядією різних препаратів, то ми все в деталях роздивилися, щоб проаналізувати.

За концентрацією отриманих порад, знань, безсумнівно, цей формат був найефективніший.

Чи витіснять нові формати традиційні Дні поля? фото 3 LNZ Group

Алла Стоянова, голова ФГ «Стоянов А.А.», Одеська область:

Мене запросили регіональні представники компанії LNZ Group подивитися новий формат LNZ Hub. У нас вже 3 роки надійні партнерські стосунки, беремо насіння кукурудзи та соняшнику. Знаю, що на LNZ завжди можна покластися, вони надійні. А тепер у цьому переконалася.

Уперше побачила абсолютно всю повну систему виробництва насіння: від поля і до розфасованих мішків, готових до відправлення із заводу. Такого ніде раніше ніхто не пропонував.

Одна річ, коли на звичайних Днях поля бачиш вузькі демоділяночки, а зовсім інша — коли ціле поле. Мене особливо вразили масштаби ділянок гібридизації. Не було нічого умовного, чому треба було вірити на слово, — все ми побачили на власні очі. І як дотримуються у господарстві просторової ізоляції, і як готовий врожай просто перед нами збирає класний спеціалізований комбайн.

Ми буквально пройшли усім технологічним процесом. Бачили на заводі, як машина з тільки що зібраним насінням заїжджає на ваги, як перевіряється насіння, важиться. Я дуже уважно роздивилася всі етапи. Це суттєво додає впевненості у продукції цього партнера.

Наша невеличка група поспілкувалася з менеджерами і керівниками, поставили всі запитання, які нас цікавили. Час було витрачено дуже оптимально. Ніщо не заважало і не відволікало. А переглядати різні шоу в сезон у мене абсолютно немає часу.

Чи витіснять нові формати традиційні Дні поля? фото 4 LNZ Group

Олександр Герман, в.о. директора ТОВ АФ «Хвиля», Сумська область:

Коли побачили новий завод LNZ, одразу відчули, що це вже ми наближаємось до Європи. Бо видно і новітнє обладнання, і оптимальну організацію території, засоби безпеки. Можемо бути спокійними за насіння, яке тут і для нас готують.

На ділянках гібридизації побачили дуже серйозний науковий підхід, роботу за технологіями. Вчимося теж, бо маємо і свої демополя. Цікаво буде дізнатися результати експериментів, наприклад, із внесенням різних мікро- та макроелементів. Усю правду, як завжди, покаже бункер. Тож домовилися, що отримаємо доступ до підсумків на спеціальному сайті компанії і зможемо все уточнювати у відповідних профільних спеціалістів. Взяли всі контакти.

LNZ Hub — цікавий і корисний новий формат. Гостей було небагато, тому ми мали можливість все роздивитися, поспілкуватися спокійно за 2 дні.

Олександр Петренко, власник ФГ «Надія», Полтавська область:

Зміг лише на 1 день завітати на LNZ Hub, адже була саме гаряча пора.

Трохи побув у полі. Подивився завод, де готується, зокрема, й насіння, яке ми беремо. Працюємо з LNZ вже 3 роки.

Цікаво було дізнатися про технології обробки насіння. Бачили сушарки, цехи протруювання, фасування. Видно, що виробництво розвивається, будуються нові потужності.

Я, як практик, чесно кажучи, потрібну актуальну інформацію добуду для себе за будь-яких умов і форматів. Коли треба, знайду фахівця, залишуся після загальних виступів і розпитаю про деталі. Мені завжди відповідають.

Усвідомлюю, що такий формат індивідуального спілкування дуже тяжкий і накладний для організаторів. По-перше, це, мабуть, дорожче, аніж 1 раз за сезон всіх зібрати разом. А по-друге, це ж кожен раз треба відволікати топ-менеджерів, спеціалістів від роботи, від виробничого процесу. Та дуже приємно, що вони на індивідуальному підході акцентують увагу.

Під час традиційних Днів поля я зазвичай, крім основної програми, ще також використовую можливість поговорити з фермерами з різних областей про різні умови і особливості, про різні технології. А тут нас було тільки кілька колег з Полтавщини. Це лише одне обмеження, яке я побачив.

Чи витіснять нові формати традиційні Дні поля? фото 5 LNZ Group

Аліна Ніколаєнко, головний агроном ТОВ «Норма», Харківська область:

Ми уперше були в LNZ Group, хоча співпрацюємо давно, купуючи насіння кукурудзи і засоби захисту. Зараз от взяли протруйники.

Особливо цікаво було роздивлятися ділянки гібридизації. Вони на зрошенні, ми поки що не можемо такого собі дозволити, хоча помічаємо дуже разючі зміни у кліматі.

Багато агрономів за різними напрямками розповідали нам деталі живлення, особливості захисту, ділилися результатами різних внесень. У нас і ґрунт, і кліматичні умови схожі.

Побачили, що технології у господарствах тут більш прогресивні — на заводі комплексно готують всі продукти, розчини. А ми бакові суміші робимо просто в полі. Розуміємо, до чого прагнути. Після таких оглядин краще аналізувати і робити висновки, куди треба далі розвиватися.

Вже впродовж 7 років і на базі нашого господарства організовуємо семінари. Цього року мали найбільші площі під демоділянками кукурудзи і соняшнику — 50 га. З одного боку, це клопітно, проте і корисно: впевнені, які гібриди і які продукти під них точно будуть найкращими. І з сусідами теж ділимось досвідом.

Два дні на LNZ Hub були надзвичайно корисними, особливо завдяки постійним діалогам зі спеціалістами.

Чи витіснять нові формати традиційні Дні поля? фото 6 LNZ Group

Віталій Охріменко, агроном ПП «Агроспаське», Сумська область:

90% насіння соняшнику та кукурудзи ми придбаємо у LNZ Group, не один рік співпрацюємо. Вже помітив давно: як тільки беру у когось іншого — урожайність значно падає. Тому більше не ризикую.

Таких демоділянок, як у них, мало де знайдеш. Нові гібриди із задоволенням придивився, коли поїхав до них на LNZ Hub. Пригледівся, як який себе поводить, розпитав про системи живлення і захисту. Головне — в порівнянні з іншими все видно. Тільки вибирай.

Ми заздалегідь домовилися на зручний час, і чоловік 20 сусідів з Сумської області поїхали. Були і такі, як ми, господарства — десь до 3 тис. га, і менші, у кого гектарів по 500. Але проблеми разом обговорювали. Цікаво зі спеціалістами LNZ порадитись, проконсультуватися. Час і можливості були, бо ми 2 дні гостювали.

Бачили, як вони беруть аналіз ґрунту на полі. Останні 2 роки з’явилися фірми, які пропонують такі послуги. Дивимося все в деталях, бо і собі будемо замовляти таку послугу.

Гарна організація, то і вийшло все добре. Багато користі. Концерти і шоу-програми ми і самі собі можемо влаштувати. А от таке особисте спілкування з фахівцями без поспіху — дуже цінне. Регулярно спілкуємося, зідзвонюємося.

Чи витіснять нові формати традиційні Дні поля? фото 7 LNZ Group


Джерело: http://agroportal.ua/ua/publishing/lichnyi-vzglyad...

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta