Застосовуючи такий агротехнічний прийом як десикація, можна отримати ряд переваг, які допоможуть заощадити і зібрати більше з гектара. Про отримання максимальної ефективності від десикації рослин SuperAgronom.com розповів Віталій Брашован, менеджер із розвитку агротехнологій центрально та східного регіону компанії LNZ Group.
Слід зазначити, що десикація створює умови для рівномірного дозрівання рослин культур на момент збирання врожаю, забезпечує знищення бур’янів. Характерно, що більшість десикантів, забезпечуючи суцільну дію, висушують не лише культурні рослини, а й знищують бур'яни.
«Особливо ефективним є обприскування десикантами полів із середнім і надмірним ступенями забур’яненості посівів. Збирання врожаю зернових культур також може ускладнюватися через засмічення посівів багаторічними й однорічними бур’янами, особливо зріджених посівів внаслідок поганої перезимівлі та вилягання. На полях де після внесення гербіцидів спостерігалися часті дощі, які призвели до появи другої хвилі бур’янів, а особливо коли зернові було посіяно після соняшнику. Тому на таких площах за вологості зернових культур менше 30% рекомендується десикація», — зазначав Віталій Брашован.
З його слів, існують два типи десикантів: прямі десиканти та гербіциди суцільної дії, що використовуються в якості десикантів. Обидва типи застосовуються на дозрілій культурі для досягнення однакових результатів.
«Прямі десиканти — це речовини контактної дії, що виявляють свою активність протягом 4-6 днів і швидко пригнічують оброблену рослину і висушують її надземну частину. Прикладом є десикант Диквалан (дикват 150 г/л) норма використання 1,5-2,0 л/га. Гербіциди суцільної дії, що застосовуються перед збиранням врожаю, діють трохи інакше. Діюча речовина швидко поглинається рослиною і переміщається до коріння. В цьому випадку процес десикації може зайняти близько 10-12 днів. Прикладом є Напалм, РК (ізопропіламіння сіль гліфосату, 480г/л), Напалм Форте, РК (калійна сіль гліфосату, 550г/л)», — ділиться рекомендаціями спеціаліст.
Фахівці компанії LNZ Group застерігають, що для отримання максимальної ефективності від десикації необхідно враховувати умови її здійснення, а також не допускати помилок, які нівелюватимуть переваги заходу.
Джерело: Superagronom.com