На Digital Field висіяли найбільше демополе з гібридами кукурудзи

На демонстраційному посіві полігону аграрних інновацій Digital Field представлено близько 40 гібридів зернової та силосної кукурудзи від різних виробників. Мета цього демополігону — продемонструвати найкращі гібриди для легких піщаних ґрунтів та визначити найбільш прибуткову технологію їх вирощування.

На полігоні аграрних інновацій Digital Field насіннєві компанії представили найновітніші досягнення у сфері генетики гібридів кукурудзи.

На Digital Field висіяли найбільше демополе з гібридами кукурудзи фото 1 LNZ Group

«На Digital Field ми представили лінійку зернових та силосних гібридів UNIVERSEED, а також зерновий гібрид ДК 315 — private label від DEKALB, який найбільше розкриває потенціал урожайності при інтенсивній технології вирощування, — зауважив менеджер із розвитку агротехнологій компанії LNZ Group Віталій Брашован. — У портфелі UNIVERSEED — унікальні силосні гібриди Leafy та Leafy-Floury, а також високоврожайні зернові гібриди кукурудзи, які мають високу вологовіддачу за рахунок тонкого стрижня та зубовидного типу зерна, а також відмінну стійкість до хвороб і шкідників, в тому числі гельмінтоспоріозу, іржі, фузаріозу стебла та качанів. Ми прагнемо допомогти аграріям у виборі оптимальних гібридів, технології захисту та вирощування культури відповідно до конкретних ґрунтово-кліматичних умов кожного регіону».

На Digital Field висіяли найбільше демополе з гібридами кукурудзи фото 2 LNZ Group

Компанія Limagrain запропонувала для демополя гібриди інноваційної технології оптимізації посухостійкості — «Гідранео».

«Ця технологія включає в себе гібриди, які мають високі показники врожайності як в умовах достатнього рівня вологи, так і за її дефіциту, —розповідає продукт-менеджер «Лімагрейн Україна» Володимир Кузьмич. — Це стало можливим завдяки запатентованій методиці виявлення індексу посухостійкості гібриду. Наприклад, гібрид ЛГ31272 має високу толерантність до посухи, яка підтверджена в 2020 році, та високу врожайність, а також підходить і для вирощування на силос, і на зерно, а ЛГ31330 в екологічних випробуваннях показав себе лідером у своїй групі стиглості як у посушливих, так і високоврожайних умовах. Саме за такими універсальними гібридами — майбутнє насінництва. В цілому ж на полі Digital Field ми представили 7 гібридів зернової кукурудзи та 4 — силосної».

Щоб виключити вплив можливих критичних факторів на показники врожайності, на демополі компанія AgriLab попередньо провела комплексний агрохімічний аналіз ґрунту з деталізацією в 1 га. Відповідно до результатів аналізу для припосівного внесення підібрали добрива FERTIS NPK 7:20:28+S+ME від Binfield, формуляція яких повністю відповідає потребам ґрунту в поживних речовинах. Таким чином гібридам забезпечили оптимальні умови живлення. 

Висів гібридів відбувся в один день. Водночас, якщо умови вирощування однакові, то характеристики самих гібридів — різні.

Норма висіву кукурудзи варіюється від 65 до 80 тис. насінин/га відповідно до рекомендацій виробників насіння для даних ґрунтово-кліматичних умов. Зважаючи на нестандартні погодні умови цього року, спостерігати за тим, який гібрид покаже кращі результати, буде цікаво і аграріям, і самим виробникам.

На Digital Field висіяли найбільше демополе з гібридами кукурудзи фото 3 LNZ Group

«Маємо дуже практичні цілі участі в проєкті: відпрацювати оптимальну технологію вирощування гібридів кукурудзи KWS в умовах Північного Лісостепу. Хочемо продемонструвати реальний потенціал гібридів за умови правильного використання технологічного супроводу. На Digital Field буде представлено декілька гібридів кукурудзи селекції KWS: як силосної, так і зернової. Зокрема, це гібриди CLIMACONTROL (КВС РІКАРДО і КВС АКУСТИКА), які потребують меншої кількості вологи для формування 1 кг зерна та демонструють гарні результати в умовах посухи. Також запланували до посіву гібриди PLUS4GRAIN (КАРПАТІС і КВС КАШЕМІР), які мають високий потенціал врожайності, та за інтенсивної технології вирощування їхня врожайність може сягати 18-19 т/га. На наших ділянках плануємо отримати максимально можливу врожайність за середнього рівня витрат і відповідно зможемо зі ще раз підтвердженою впевненістю рекомендувати найкращі гібриди, адже завжди прагнемо ґрунтуватись на комплексному підході до їх вивчення», — розповів начальник відділу розвитку продуктів та агросервісу кукурудзи та соняшнику «КВС-УКРАЇНА» Cергій Красновський.

Під час посіву гібридів кукурудзи на демополігоні протестували новинку, яка з’явилася на ринку України нещодавно. Це швидкісна сівалка точного висіву Kverneland Optima SX, яка має здатність проводити розкладку насіння з високою точністю на швидкості 18 км/год.

«З кожним роком попит на технології швидкісного висіву зростають. Однак важливо, щоб від швидкості не втрачалась якість. Завдяки розробкам інженерів Kverneland сівалкою Optima SX вдалось досягнути високої точності висіву навіть на швидкості до 18 км/год», — розповів представник компанії Kverneland Андрій Семінський,

У тому, як справилась із завданням сівалка та як покажуть себе гібриди у ґрунтово-кліматичних умовах Київщини, аграрії зможуть переконатися на власні очі, завітавши на один із низки заходів, які плануються на Digital Field.   Нагадаємо, на першому полігоні Digital Field заклали досліди з технології вирощування ярої пшениці. На другому демонструватимуть гібриди зернової та силосної кукурудзи.

Про досліди, заплановані на інших полігонах, організатори Digital Field будуть інформувати у ході посівної.

Джерело: Аgroportal.ua

Партнери LNZ Group

  • LNZ Web
  • Tevitta
  • DEFENDA
  • UNIVERSEED
  • BASF
  • Limagrain
  • SesVanderhave
  • Syngenta